Регіональний центр дитячої щелепно-лицьової хірургії дозволить обслуговувати близько 100 тисяч дітей із Маріуполя та ближніх районів, передає pr.ua.
Найбільший інвестиційний об'єкт 2022 року у сфері медицини Маріуполя – це реконструкція пологового відділення МТМО здоров'я дитини та жінки. У проєкті міського бюджету Маріуполя на новий рік закладаються кошти в обсязі 56,9 млн гривень, з яких левова частка - 48,6 млн гривень - фінансуються Європейським інвестиційним банком.
Відкриття заплановане у вересні, до Дня міста, а рівночасно і перепрофілювання установи. Замість пологового будинку з'явиться Регіональний центр дитячої щелепно-лицьової хірургії. З чим це пов'язано?
Заступник міського голови Олена Парамонова розповіла, що затяжний ремонт дав можливість оцінити, наскільки третій пологовий будинок необхідний у Маріуполі:
"Загальна пропускна спроможність трьох пологових будинків – близько 6,5 тисяч пологів на рік. У Маріуполі протягом останніх кількох років народжується не більше трьох тисяч дітей на рік. Тобто проєктні потужності лікувальних закладів перевищують потреби міста".
Водночас фінансування від Національної служби здоров'я України безпосередньо залежить від кількості прийнятих пологів, і кошти, що виділяються НСЗУ, не дозволяють пологовим будинкам працювати самостійно.
"Ми пропонуємо на базі цієї установи створити Регіональний центр дитячої щелепно-лицьової хірургії. Наразі такого профілю та ЛОР-напряму в дитячому лікуванні фактично немає; послуги надаються в лікувальних закладах для дорослих, а у складних випадках діти прямують на лікування в інші міста – Харків, Київ, Львів. Створення у Маріуполі Регіонального дитячого центру - це можливість надання дітям всієї необхідної хірургічної допомоги, тим більше що поряд, на території дитячого містечка, розташоване відділення травматології. Регіональний дитячий центр зможе надати медичні послуги для 70 тисяч дітей з Маріуполя та 30 тисяч із прилеглих районів".
Серед знакових проєктів 2022 року – відкриття муніципального лабораторного центру на базі ГБ №1. Тут маріупольці отримають безоплатні послуги з усіх лабораторних досліджень.
Заплановано також капітальний ремонт лікувального корпусу ГБ №1. Крім цього, буде придбано пересувний медичний комплекс для того, щоб мешканцям околиць, у тому числі селищ і сіл, що приєдналися до Маріуполя, дати можливість пройти обстеження, флюорографію, первинний огляд лікаря, здати аналізи без необхідності звертатися до центрів надання первинної медико-санітарної допомоги. У 2022 році на базі Кальміуського району буде запущено пілотний проєкт.
Ще одна найважливіша ініціатива: на наступний рік планується придбати 10 квартир для лікарів гостродефіцитних спеціальностей на умовах співфінансування між лікувальними установами та міським бюджетом. Придбання не тільки квартир, але й автомобілів має на меті залучити фахівців на роботу до Маріуполя.
Поряд з іншими проєктами місто веде підготовку до п'ятої хвилі пандемії CОVID-19 і виділяє 39,8 млн гривень на протиепідемічні заходи.