За інформацією Міністерства охорони здоров'я, в Україні лише 37% дорослих вакциновано від дифтерії.
Медики занепокоєні такими низькими показниками вакцинації, бо це може призвести до спалаху епідемії, подібній до тієї, яка була у 90-х роках.
Яка ситуація з вакцинацією дорослих та дітей у Маріуполі та чим може загрожувати це захворювання, читайте на pr.ua.
За інформацією департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради, від дифтерії минулого року вакциновано понад 14 тисяч, а у цьому - 10 тисяч дорослих маріупольців. Також у 2020 році щеплення від цього захворювання отримали 1942 дитини, у 2021 році – 1927 хлопчиків та дівчаток.
Дітей вакцинують від цієї хвороби у два, чотири та шість місяців, у півтора року, а також у шість і 16 років згідно з Національним календарем щеплення. Проте вакцинуватися від дифтерії треба не лише дітям, а й дорослим. Робити це варто раз на 10 років, тобто відповідно у 26, 36, 46 років і так далі.
За словами лікарів, протипоказанням для вакцинації від цієї хвороби може бути лише наявність анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини або гострі респіраторні захворювання з підвищенням температури тіла більше ніж 38,0 °C.
Дифтерія не така вже й безпечна інфекційна хвороба, як може здатися на перший погляд. Під час захворювання відбувається сильна інтоксикація організму. До того ж, коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему людини, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах. Через це у хворих можуть виникнути чисельні ускладнення, наприклад запалення серцевого м'яза, поліневрит - запалення нервів, паралічі, порушення зору та ураження нирок.
Єдиний захист від хвороби - вакцинація та повторні щеплення кожні 10 років.
Аби перевірити, чи необхідно вам вакцинуватися від дифтерії, варто звернутися до свого сімейного лікаря. Щеплення безоплатне і допоможе зберегти здоров'я вам та вашим близьким.