Сьогодні, 16 вересня, в Маріуполі введена в експлуатацію нова насосна станція, яка забезпечить безперервним водопостачанням майже 30 тисяч мешканців масиву «Східний», серед них 4 школи, 4 дитячі садки та дитячий будинок.
Крім того, «Маріупольводоканал» отримав від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) сучасне програмне забезпечення Cloud City для управління системою, передає PR.UA.
Станція була збудована за кошти Маріупольського міського бюджету. Зі свого боку, ЮНІСЕФ за підтримки уряду Німеччини надала механічне та електронне оснащення, зокрема шафи управління та автоматики, насосні агрегати, частотні перетворювачі, кабельну продукції, труби та інше. Загальна вартість проєкту становить близько 13 мільйонів гривень.
Під час відкриття станції перший заступник міського голови Сергей Захаров підкреслив особливе значення цього інфраструктурного проекту для мешканців житлового масиву «Східний».
Нагадаємо: на сьогодні формула постачання води для Маріуполя складається на 70% від Південно-Донбаського водоводу та на 30% від Старокримського водосховища в самому місті. Проте через поточний озброєний конфлікт та відсутність необхідного обладнання водопостачання у східній частині міста було обмежене, а багатоповерхові житлові будинки не отримували воду через занадто низький тиск у застарілій та зношеній мережі. Нова насосна станція дозволить вирішити ці проблеми.
В ході відкриття станції голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін передав «Маріупольводоканалу» ліцензію на програмно-апаратний комплекс Cloud City, який був розроблений для управління системами водопостачання та водовідведення завдяки фінансуванню від уряду Німеччини.
Програмний комплекс, як відзначалось, пропонує водоканалу оптимальні режими роботи у різних умовах, зокрема під час аварій. Крім того, у рамках цього проекту була проведена інвентарізація всіх водних мереж міста, а зібрана інформація накладена на мапу, що в результаті дало можливість візуально відобразити поточний стан мереж. Програмне забезпечення також дозволяє проводити контроль та облік ресурсів і активів Маріупольського водоканалу. Загальна вартість цього проекту близько 11 мільйонів гривень.
Як відмітив Сергій Захаров, використовуючи програмний комплекс, комунальне підприємство зможе відстежувати операційні питання та приймати відповідні рішення щодо планування ресурсів. Це підвищить ефективність управління системами водопостачання та водовідведення.
Він також підкреслив тісну взаємодію Маріуполя з Дитячим фондом ООН по багатьох важливих напрямках. Зокрема, реалізований проект, крім технічної та економічної складової, матиме позитивний соціальний вплив на життя дітей та їхніх сімей у Маріуполі.
Як раніше повідомляв PR.UA, в Маріуполі реалізується масштабний проект на 100 мільйонів євро щодо модернізаціїї систем водопостачання та водоведведення.