У Маріуполі триває будівництво навчального корпусу, гуртожитку та спортивного комплексу першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету "Метінвест Політехніка".
Для виготовлення металоконструкцій майбутніх будівель кампусу на підприємствах Групи Метінвест виготовлять близько 2 тисяч тонн сталевого прокату: гарячекатаних листів, профільних труб, швелерів та балок.
Наразі тривають роботи зі зведення європейського університетського містечка у Центральному районі Маріуполя. Підготовлені котловани для 12-поверхового головного корпусу та шестиповерхового гуртожитку, закладено пальову основу, ведуться роботи на майданчику під критий спорткомплекс. Свої двері для перших студентів недержавний гірничо-металургійний університет "Метінвест Політехніка" відчинить у вересні 2022 року.
В основному корпусі загальною площею близько 12 тисяч кв м розмістяться 15 лабораторій, лекційні аудиторії, сучасна технічна бібліотека, аудиторії вивчення комп'ютерних наук.
Директор компанії DC Evolution Андрій Рижиков зазначив, що створять і зону для відпочинку як студентів, так і городян: "Територія "Метінвест Політехніка" буде оточена парком, який доповнить проспект Миру. Ми застосовуємо декоративні елементи, нестандартні архітектурні рішення, облаштуємо гарні алеї, висадимо велику кількість дерев. Територія буде доступна для городян. Тут кожен знайде для себе місце для комфортного відпочинку".
"Наступний етап – завершення фундаментів, влаштування підвального поверху, а після виходу «з нуля» – починається сталеве будівництво. До речі, елементи для нього вже виготовляють із сталі, яку виготовили на маріупольських меткомбінатах Групи Метінвест", - розповів Андрій Рижиков.
Усі етапи будівництва перевіряють фахівці з лабораторії та технічний нагляд.
За аналогічною технологією буде збудовано і шестиповерхову будівлю гуртожитку загальною площею близько 6 тисяч кв м. У проекті передбачена покращена блочна система зі своїми кухнями-їдальнями та санвузлами. У гуртожитку також заплановані тренажерний та фітнес-зали, медкабінет та пральня. Будівля буде енергоефективною.
Андрій Рижиков наголошує, що роботи йдуть за графіком і холодна пора року не зірве намічених цілей: "Ми йдемо за планом, з дотриманням усіх норм. Технологія сталевого будівництва дозволяє не залежати від погодних умов. Тим більше, що до морозів ми встигаємо виконати всі роботи з залізобетонних підстав".
На території студмістечка розмістять також трансформаторну підстанцію та котельню, щоб енергозабезпечення кампуса було автономним та стабільним.
Нагадаємо, дизайн-проект навчального корпусу розроблений нідерландським бюро MASA Architects архітектора Хірокі Мацуури - зірки світової архітектури, що розробляє унікальні проекти по всьому світу, гармонізує японську стриманість із європейською демократичністю.