Перший недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка» розпочинає співпрацю з Dezega - світовим лідером в області розробки та виробництва дихального обладнання з закритим контуром.
Провідні фахівці компанії Dezega братимуть участь у формуванні навчальних дисциплін університету з охорони праці.
Dezega має у своєму складі керуючу компанію в Києві, виробництво в країнах Азії і Європи, центр досліджень і розробок, а також регіональні представництва в п'яти країнах світу. Щодня понад 500 тисяч саморятівників Dezega забезпечують підземним робочим в більш ніж 40 країнах світу захист органів дихання в екстремальних ситуаціях.
Завдяки співпраці «Метінвест Політехніки» та Dezega, студенти та викладачі університету зможуть ознайомитися зі світовими тенденціями проєктування, використання і вибору засобів індивідуального захисту органів дихання, і вивчити рятувальні технології на практиці. Для цього в навчальні програми планується включити лабораторні та практичні заняття з використанням обладнання компанії. Крім того, співпраця передбачає розробку спільних освітніх програм для студентів і викладачів, в тому числі програм проходження виробничої практики студентів університету.
«Співпраця і можливість навчитися провідним технологіям є унікальною і стане в майбутньому запорукою для порятунку життя в складних та екстремальних ситуаціях на виробництві. Для підвищення кваліфікації персоналу «Метінвест Політехніки» та Dezega сторони мають намір обмінюватися навчальними матеріалами та науковими публікаціями», - зазначив ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний.
Нагадаємо, для створення ультрасучасних лабораторій, університет «Метінвест Політехніка» уклав меморандуми з провідними виробниками технологій і обладнання - міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine і Festo - щодо створення й оснащення сучасної лабораторної бази університету.
IT-інфраструктуру «Метінвест Політехніки» розробляє Microsoft. Компанія вже підтримала створення системи онлайн-навчання за програмами підвищення кваліфікації. Для створення нових навчальних технологій використовуються найостанніші напрацювання Microsoft в області освітніх програм. Одне із завдань, яке вирішує Microsoft - розробка архітектури сучасного цифрового вишу. Університет «Метінвест Політехніка» також отримав доступ до навчальних курсів від провідних вишів світу на платформі Coursera.
Крім того, «Метінвест Політехніка» створює колаборації з провідними вишами України. У червні 2021 року університет уклав меморандум про співпрацю з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського. Спільно виші готуватимуть бакалаврів, магістрів і вчених у сфері металургії та гірничої справи. Студенти «Метінвест Політехніки» зможуть навчатися в КПІ. Студенти КПІ отримають можливість проходити практику на підприємствах Групи Метінвест, аби максимально відповідати сучасним вимогам бізнесу, а стажування на виробництві для викладачів КПІ допоможуть їм краще розбиратися в сучасних технологіях. У довгостроковій перспективі в планах вишів - формування наукових шкіл, створення науково-практичного хабу, вихід на міжнародні наукові майданчики та реалізація програм подвійних дипломів.