На всіх підприємствах Групи Метінвест працюють програми навчання нових співробітників професіям з нуля.
На ремонтному підприємстві "Метінвест-Промсервіс" професійне навчання включає курс теорії та відпрацювання практичних навичок. Термін навчання становить у середньому п'ять із половиною місяців. Під час проходження профпідготовки виплачується заробітна плата та надається повний соціальний пакет.
У "Метінвест-Промсервісі" співробітники можуть пройти навчання з нуля майже за всіма робітничими професіями, що існують на підприємстві. Підготовка фахівців за професіями електрогазозварювальник, слюсар-ремонтник та електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання проходить на самому підприємстві згідно з наявними ліцензіями. За рештою професій персонал навчається та підвищує кваліфікацію у різних навчальних центрах, у тому числі й інших активів Групи Метінвест.
Навчання складається з двох основних частин: теоретичної та практичної. У зв'язку з пандемією коронавірусу теоретичні заняття фахівці підприємства проводять онлайн у Teams. Практичні навички відпрацьовуються на майданчиках навчального Промполігону, потім – на виробничих ділянках під наглядом інструкторів виробничого навчання. Після закінчення навчання співробітник складає іспит і йому видається свідоцтво за тією чи іншою професією із зазначенням розряду, а також посвідчення на право провадження робіт підвищеної небезпеки відповідно до виконуваного функціонала.
Директор з персоналу та соціальних питань ТОВ "Метінвест-Промсервіс" Максим Педь зазначає:
"Прийнятому співробітнику, який навчається, виплачується зарплата, виходячи з тарифної ставки четвертого розряду плюс 40 відсотків премії. Як тільки співробітник успішно складає кваліфікаційний іспит, оплата його праці провадиться за відрядно-преміальною системою. Крім того, учні користуються соціальним пакетом у повному обсязі, як і решта співробітників нашого підприємства".
Також він розповів, що у планах підприємства – розробка програми з навчання монтажників із монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, а також отримання ліцензії на підготовку вогнетривників.
Усього з початку року на маріупольському майданчику "Метінвест-Промсервісу" навчилися професії з нуля 45 співробітників. З них 27 освоїли професію вогнетривника, 12 – слюсаря-ремонтника, 5 – електромонтера та один співробітник пройшов навчання за спеціальністю "монтажник із монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій".