Архітектурне бюро AIMM (м. Київ), студія архітектури і дизайну SBM Studio (м. Харків), а також міжнародна мультидисциплінарна архітектурна та дизайнерська студія Principioattivo (м. Мілан, Італія) відібрані авторитетним журі для участі у другому, заключному, етапі Міжнародного конкурсу архітектурних ідей імені Віктора Нільсена.
В кінці вересня будуть оголошені остаточні результати конкурсу, передає PR.UA.
Нагадаємо, в цьому році міжнародний конкурс, організований муніципалітетом Маріуполя, визначив завданням для учасників - розробити сміливі і сучасні проектні рішення для реконструкції центральної морської набережної. Вона простягається майже на 3 кілометри уздовж Азовського моря і займає загальну площу в 38 гектарів.
Як розповіла для PR.UA директор комунально-комерційного підприємства «m.EHUB» Марія Сльота, всього для участі в міжнародному конкурсі надійшло 12 заявок, в основному, від вітчизняних команд архітекторів, дизайнерів і урбаністів. Конкурс проводиться в два етапи. Фіналісти першого етапу - AIMM, SBM Studio і Principioattivo - отримали заохочувальні премії в розмірі $ 2000 і зараз, до 26 вересня, займаються детальним опрацюванням своїх проектів.
«В ході конкурсу від учасників надійшла низка цікавих архітектурних ідей облаштування центральної набережної Маріуполя - сміливих, креативних, несподіваних. Серед них: зведення концертного залу з оглядовим майданчиком - купольного, скляного будинку - прямо в морі. Або: будівництво ферми для розведення мідій. Треба відзначити, що багато учасників зробили основний акцент на транспортній розв'язці, а це, як відомо, проблемне питання для центрального берега. У числі пропозицій, наприклад, будівництво додаткового ярусу над дорогою для облаштування автопарковки. Що стосується залізничної колії, то конкурсанти знайшли різні способи її інтеграції в простір набережній».
Нагадаємо, проведенням Міжнародного конкурсу архітектурних ідей маріупольський муніципалітет шукає пропозиції, які зможуть підкреслити ідентичність прибережної зони і цінностей міста, а також будуть враховувати потреби як місцевих жителів, так і гостей.
До складу журі конкурсу входить мер Маріуполя Вадим Бойченко, для якого розкриття туристичного потенціалу міста біля моря - одне з пріоритетних стратегічних завдань. Член журі Леван Варшаломідзе протягом восьми років займав пост голови уряду Республіки Аджарія, саме він побудував той Батумі, яким сьогодні захоплюються туристи, а зараз готовий поділитися «грузинським дивом» з маріупольцями, щоб досягти амбітної мети - приймати 5 мільйонів туристів в рік з відповідними перспективами для розвитку бізнесу і створення нових робочих місць.
До складу журі також увійшли професіонали, які мають за своїми плечима досвід розробки архітектурних просторів в різних містах і країнах. Це Ганна Пашинська - співзасновник і куратор урбаністичної лабораторії «MetaLab», урбаністичної бієнале «City Scanning Session» і творець простору «Parasolka» в Івано-Франківську (Україна). Вільма Юркуте є виконавчим директором Alserkal і очолює проект по розширенню Alserkal Avenue, відомого кварталу мистецтв в Дубаї. Алізе Моро, виконавчий директор проекту INterland (Франція) має великий досвід в розробці стратегії містобудування та планів благоустрою.
За умовами Міжнародного конкурсу архітектурних ідей імені Віктора Нільсена пропозиції учасників повинні демонструвати сміливе і сучасне бачення центрального берега Маріуполя в існуючих просторових рамках, мати сильну візуальну айдентику (фірмовий стиль), яка буде враховувати нинішній контекст, а також забезпечувати перспективу на майбутнє.
Гран-прі конкурсу складає $ 5000.
Марія Сльота вважає: «Запропоновані в ході міжнародного конкурсу архітектурні ідеї по реконструкції центрального берега Маріуполя доповнять мікс з напрацювань французьких і грузинських експертів, які сьогодні допомагають нашому місту у визначенні загального бачення берегової лінії і поетапної реконструкції трьох міських пляжів - Лівобережного, центрального і Піщанки. Така синергія творчості і практики послужить тільки на користь розвитку Маріуполя як туристичного центру Приазов'я і південного сходу України».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на пірсі Маріуполя з'явиться розвідний міст, а поруч - модульні будівлі та автопарковка.
Фото mariupolseashores.com.ua