Команда Національного музею Голодомору-геноциду вирушає в масштабну експедицію, щоб зібрати нові дані про Голодомор 1932-1933 рр. Відвідають десять областей, серед них – Донецька.
Про це повідомляється на сторінці музею в Facebook, передає PR.UA.
Співробітники музею запишуть історії очевидців Голодомору та інтерв'ю з краєзнавцями. Також знайдуть нові експонати та місця масового поховання жертв геноциду.
На основі записаних інтерв'ю музей створить 10 медійних відеоісторій і лонгрідів. Також всі свідчення будуть оцифровані та представлені на онлайн-платформі музею «Свідчення», де вже зберігається понад 800 історій очевидців Голодомору.
«Свідків Голодомору 1932-1933 років майже не залишилося – їх досвід є неоціненним надбанням усної історії», – зазначають в музеї.
Тим, хто особисто знає очевидців Голодомору, пропонують поділитися їх контактами, заповнивши Google-форму. Команда музею зв'яжеться з героями та запише з ними інтерв'ю.
Голодомор-геноцид українського народу 1932-1933 рр. був викликаний суцільною колективізацією населення. Внаслідок умисного створення умов, несумісних з життям, за менш ніж календарний рік (з зими 1932-го по літо 1933-го) в Україні загинули мільйони людей. За час Голодомору на Донеччині загинуло 27% населення.
Читайте також: Музей науки відкриється в Маріуполі на базі спорткомплексу МДУ.
Світлина з відкритих джерел