«Я людина з епохи 80-90-х. У той час в Україні поняття IT ще не існувало. Ентузіасти, які захоплювалися комп'ютерами, були не найпопулярнішими і цікавими особистостями. Але я твердо вірив, що майбутнє саме за комп'ютерами і ще в дитинстві знав, що все моє життя буде пов'язане з ними», - розповідає Дмитро для PR.UA.
Через карантин музей був закритий для відвідувачів навесні 2020 року, він і донині знаходиться в замороженому стані.
Як зазначає власник музею, всі експонати були здобуті з великими труднощами і наполегливістю, а більшість з них унікальні і неповторні в межах України, а деякі - і світу. Колекція значно збільшилася з того часу, як був відкритий музей. Незважаючи на труднощі з доставкою, музей і зараз продовжує поповнюватися цікавими екземплярами. Сьогодні в тому приміщенні, де розташовувався музей раніше, вже неможливо розмістити всю колекцію, адже вона існує не тільки для того, щоб її розглянути, а й для того, щоб потримати в руках, пограти, відчути дух того часу, коли ЕОМ були розміром з будинок, а жорсткі диски були схожі на валізу. Зовсім недавно в колекції з'явився ігровий автомат, який повною мірою може дати уявлення про геймери 90-х.
Зараз музей більше схожий на сховище артефактів, це некомерційний проєкт і не приносить прибутку. Власник не може спрямовувати всі кошти на утримання музею, адже його основне завдання – розвиток і поповнення музею.
Однак Дмитро впевнений - для створення сучасного і затребуваного музею місту потрібен не великий простір або великі вкладення, а бажання створити ще одну локацію для розвитку Маріуполя як туристично привабливого міста України.
Сьогодні повноцінно функціонує сайт IT-музею в Маріуполі, де можна познайомитися з експонатами, прочитати статті, подивитися захоплюючі відео і навіть отримати вільний доступ до архіву ігор і програм для комп'ютерів минулого століття, який перевищує 100 гігабайт, а сам творець музею робить рімейки старих ігор для браузера, в які можна грати прямо на сайті.
«Зараз я сфокусувався на створенні онлайн-версії музею, щоб дати людям можливість познайомитися з моєю колекцією хоча б на сайті і отримати максимум інформації про перший IT-музей в Україні, який був відкритий влітку 2016 року. Я вірю, що рано чи пізно ми зможемо відкрити найкрасивіший і цікавий IT-музей Маріуполя в Україні, зробивши з нього відмінну туристичну локацію. Особливо це актуально у векторі розвитку Приазовської долини», - підкреслив Дмитро Черепанов.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)