В середині червня обертову піч №1 вапняно-обпалювального цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест зупинили на капітальний ремонт, під час якого проведуть модернізацію газоочисних систем агрегату. Капремонт триватиме до кінця липня. Витрати на його виконання становитимуть 28 млн гривень.
У вапняно-випалювальному цеху меткомбінату «Азовсталь» з початку капітального ремонту обертової печі №1 виконали демонтаж футеровки, завантажувально-розвантажувальних торців, жароміцного лиття і змонтували футеровку відкатної головки. Відремонтували димосмок і дуттьовий вентилятор. Електродвигуни передали на ремонт фахівцям ремонтного підприємства «Метінвест-Промсервіс». На черзі - монтаж нового завантажувального торця і футеровка шахти печі.
Паралельно, в рамках екологічної складової проєкту, виконано демонтаж стін електрофільтру і завершується будівництво кабельної естакади. Встановлено системи зниження температури газів, що відходять для зниження їх обсягу, та проведена наладка роботи комплексу газоочистки обертової печі. Приступили до монтажу рам механізмів струшування та шаф управління. Встановлюють систему байпасної лінії відведення запиленого повітря.
Попереду - реконструкція трансформаторної підстанції, монтаж обладнання електропостачання та АСУТП, прокладка трас і ремонт опор. Також запланована заміна силових установок електрофільтру, осаджувальних і коронуючих електродів, систем передуловлювання і стільникової системи конфузора після уловлювання.
«Паралельне виконання робіт на різних вузлах обладнання дозволило скоротити час простою печі до 45 діб. Плануємо до кінця липня закінчити ремонт об'єкта. При цьому, основні зусилля спрямовано на екологічну складову проєкту - реконструкцію очисних систем», - зазначив провідний інженер по надійності вапняно-обпалювального цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Михайло Есьман.
Нагадаємо, у вапняно-випалювальному цеху меткомбінату «Азовсталь» реалізується відразу чотири екологічних проєкти - установка локальних і рукавних фільтрів на чотирьох ділянках. Роботи проведуть по всьому технологічному ланцюжку. Всього в ВВЦ встановлять 54 локальних і сім плоскорукавних фільтрів для уловлювання пилу, що дозволить знизити екологічне навантаження на місто і підвищить безпеку праці співробітників.