У Донецькій області помічені рідкісні види птахів, серед них водоплавний птах з сімейства качиних - турпан.
Факти їх гніздування в Україні зафіксовані лише у ХІХ столітті, передає pr.ua.
Про появу таких порід повідомляють у регіональному ландшафтному парку "Клебан-Бик". Причиною появи турпанів на Донеччині став перелітний сезон.
"Під час сезонних міграцій перелітних птахів на території парку та водосховища можуть з’являтись доволі рідкі та нехарактерні для нашого регіону види птахів. Одним з таких є турпан (Melanitta fusca). Він гніздиться на півночі Євразії та в Північній Америці. Зимує в помірній смузі. В ХІХ столітті траплялись випадки гніздування турпана на території України, зокрема, на Галичині. На сьогодні в Україні цей рідкісний вид трапляється під час сезонних міграцій та на зимівлі", - зазначають у РЛП "Клебан-Бик".
Як зазначають орнітологи, турпани, як і багато качок, чудово пірнають на глибину 10 м у воду та здебільшого проводять час у водоймах. Їх основною їжею є молюски, дрібна рибка, іноді навіть комахи. На жаль, арктичний турпан сьогодні страждає від забруднення, руйнування середовища через розвиток промисловості та через мисливців. Цей птах занесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), де його статус відзначений як "вразливий".
Нагадаємо, що також у РЛП "Клебан-Бик" живе заєць, який показує туристам дорогу.