Через порушення правил дорожнього руху лише за період з початку поточного року на дорогах Донеччини загинуло 85 осіб, 1060 дістали травми.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на сайт ГУНП в Донецькій області.
Загальна кількість постраждалих під час дорожньо-транспортних пригод становить 880 людей. Таким чином, щодня на дорогах Донеччини в середньому три людини отримують травми. За той же проміжок часу мали місце 78 аварій зі смертельними наслідками, у яких загинуло 85 людей. При цьому жертвами аварій ставали не лише пасажири, а й самі винуватці ДТП.
В більшості випадків причиною трагічних наслідків стали порушення правил дорожнього руху, а саме:
- перевищення швидкості
- порушення правил проїзду пішохідних переходів
- перехресть, небезпечні маневри
- керування авто після вживання алкоголю або наркотиків
- перехід дороги у невстановлених місцях тощо.
Аби запобігти трагедіям, поліціянти патрулюють автошляхи та проводять профілактичну роботу з усіма учасниками дорожнього руху. Групами реагування поліції за той же проміжок часу задокументовано 34 973 порушення ПДР, за якими складено адміністративні матеріали.
Нерідко як постраждалі опиняються й ті, хто спровокував аварійну ситуацію. Аби запобігти скоєнню дорожньо-транспортних пригод, поліція проводить з учасниками дорожнього руху роз’яснювальну роботу, адже зрештою такі бесіди допомагають водіям не лише врятувати життя оточення, а й подбати про власну безпеку.
За період з початку року правоохоронці виявили 3000 водіїв, які перебували за кермом напідпитку. Усі вони були притягнуті до адміністративної відповідальності та сплатили до державного бюджету штрафні санкції на загальну суму понад 18 мільйонів гривень. 688 осіб були позбавлені права на керування транспортними засобами, ще 30 порушникам призначено адміністративний арешт.
З березня 2021 року Кримінальний кодекс було доповнено статтею 286-1, яка передбачає кримінальну відповідальність відносно водіїв, які вживали алкогольні напої, внаслідок чого люди загинули або отримали тяжкі тілесні ушкодження чи середнього ступеня тяжкості. З моменту введення в дію зазначеної статті за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, винуватцям ДТП загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років.
На сьогодні слідчі задокументували 17 таких злочинів на території регіону. Внаслідок керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння загинуло 8 людей, серед яких чотирирічна дитина. Дівчинка була пасажиркою мотоциклу, яким водій керував без прав та в стані алкогольного сп’яніння. Жертвами іншого порушника, що сів за кермо напідпитку, стали троє пішоходів у Покровську – двоє дітей були травмовані, а батько одного з них помер. Ще одного нетверезого водія поліціянти затримали одразу за дві ДТП: спочатку він збив на смерть велосипедистку, а потім, намагаючись втекти з місця злочину, врізався в зустрічне авто.
До кримінальної відповідальності притягнуті 37 порушників правил дорожнього руху, які стали винуватцями дорожньо-транспортних пригод. Усі вони отримали повідомлення про підозру в скоєнні кримінального правопорушення та отримають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Результатом виконаної правоохоронцями превентивної роботи є той факт, що за період з початку листопада на території Донецької області не сталося жодної ДТП зі смертельними наслідками.
Поліція Донеччини звертається до водіїв та пішоходів з проханням бути особливо обережними на дорогах в осінньо-зимовий період, неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, обирати лише безпечну швидкість і тримати дистанцію.