З метою запобігання розповсюдженню наркотичних речовин поліціянти Донеччини запустили в дію спеціальні чат-боти «СтопНаркотик» та «ДійПротиНаркотиків», завдяки яким кожен може долучитися до боротьби з цим злом.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на сайт ГУНП в Донецькій області.
На теперішній час наркодилери широко використовують новітні технології для розповсюдження своєї забороненої продукції. У хід йдуть інтернет-ресурси та телеграм-канали, створюють вони й спеціалізовані крамниці у Телеграмі. Розповсюдженням займаються з використанням засобів маскування. Дуже рідко наркокур'єри передають свій товар за особистої присутності. Найчастіше передача наркотичних речовин від збувача до покупця відбувається за допомогою закладок.
Але правоохоронці Донеччини діють як єдиний злагоджений механізм та використовують усі засоби для запобігання розповсюдженню наркотиків. За інформацією пресслужби ГУНП в Донецькій області лише за період з початку поточного року в нашому регіоні перекрито 18 каналів постачання забороненого зілля.
На теперішній час правоохоронці приділяють велику увагу створенню інтернет-ресурсів для боротьби з розповсюдженням наркотичних та психотропних речовин. До цієї справи долучилися й курсанти факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ, які розробили чат-бот «СтопНаркотик».
За допомогою цього сервісу будь-хто може повідомити про вебсайти, телеграм-канали або просто адреси осіб, які займаються розповсюдженням наркотиків. Можна навіть сфотографувати цей об’єкт та завантажити світлини до чат-бота.
Співробітниками управління боротьби з наркозлочинністю в Донецькій області розроблений ще один чат-бот «ДійПротиНаркотиків».
Головним завданням ресурсу є отримання інформації про факти виготовлення, розповсюдження та збуту наркотичних речовин. Завдяки нововведенню громадяни матимуть змогу повідомляти про це в чат-бот абсолютно анонімно, не побоюючись помсти з боку наркоділків.
Користувач може обрати населений пункт, район та надати детальну інформацію щодо осіб, причетних до наркообігу, фізичні адреси, де здійснюється продаж, виготовлення чи вживання незаконних речовин. Інформація, яка надходить у скриньку бота, всебічно аналізується та перевіряється працівниками кримінальної поліції територіальних підрозділів.
Правоохоронці ще раз звертаються до всіх, хто має будь-яку інформацію про виготовлення чи розповсюдження наркотичних, психотропних речовин з проханням повідомляти про це за телефоном 102 або в поліційні чат-боти.