Правоохоронці Донеччини готуються до повномасштабного запуску проєкту "Туристична поліція", який планується запровадити вже наступного року.
Про це передає pr.ua з посиланням на сайт ГУНП в Донецькій області.
Нагадуємо, що проєкт "Туристична поліція" реалізує громадська організація "Рада жінок Донеччини" у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
У період туристичного сезону в багатьох населених пунктах Донеччини, які традиційно відвідують гості нашого регіону, поліція посилила свою активність. Зокрема, було збільшено кількість нарядів та покращене технічне оснащення патрульних екіпажів у Маріуполі та Святогірську, а також у Слов’янській, Мангушській, Лиманській територіальних громадах. Крім того, правоохоронцями були розроблені нові маршрути патрулювання та введено в експлуатацію три поліційні станції. З метою запобігання злочинам проти туристів поліція налагодила співпрацю з представниками Національної гвардії України.
Враховуючи великий наплив туристів, який спостерігався цього року, правоохоронці вирішили запровадити масштабний проєкт "Туристична поліція". Саме це питання обговорювалося під час проведення "круглого столу", в якому брали участь представники керівництва ГУНП в Донецькій області, спеціаліст з громадської безпеки ПРООН Анастасія Кравцова, голова правління ГО "Рада жінок Донеччини" Юлія Пруднікова та заступник голови Мангушської селищної ради Володимир Матяш. В режимі онлайн до зустрічі долучилося й керівництво облдержадміністрації, а також Святогірської та Лиманської територіальних громад.
Підбиваючи підсумки роботи поліції в місцях скупчення туристів, учасники зустрічі відзначили значне зростання кількості людей, які відвідали історичні пам’ятки та курорти Донеччини. Так, за період з початку поточного року в нашому регіоні побували близько 241 000 громадян, що значно перевищує навіть карантинні показники 2019 року.
Під час зустрічі було оприлюднено інформацію про те, що за період з початку року правоохоронці виявили та задокументували 88 кримінальних правопорушень та склали 227 адміністративних протоколів. На щастя, цього року обійшлося без тяжких злочинів.
Учасники "круглого столу" наголосили на необхідності проведення тренінгів та інструктажів з поліціянтами, які й надалі будуть нести службу у складі "Туристичної поліції". Окремо обговорювалося питання щодо обміну досвідом роботи "Туристичної поліції" з міжнародними партнерами, які вже запровадили у себе такі підрозділи. Але найголовнішим питанням зустрічі було обговорення планів з реалізації проєкту на 2022 рік.