З початку "червоного" рівня епіднебезпеки на Донеччині поліціянти перевірили близько 19 тисяч суб’єктів господарювання та 7000 СOVID-сертифікатів громадян.
Про це повідомляє рr.ua з посиланням на сайт Донецької облдержадміністрації.
Поліція також контролює дотримання правил міжобласних пасажирських перевезень, які діють з 21 жовтня. За цей час перевірено понад 1200 автобусів, 10 000 громадян.
Правоохоронці звертають увагу на наявність у водіїв і пасажирів сертифікат про повний курс вакцинації, документ про отримання однієї дози вакцини, негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту, сертифікат одужання від COVID-19. Виявлено 44 особи без будь-яких документів.
Особливу увагу поліція приділяє виявленню фактів виготовлення та розповсюдження підроблених COVID-сертифікатів. На сьогодні в області зафіксовано три таких факти.
Яка відповідальність передбачена за підробку, використання та поширення підроблених COVID-сертифікатів?/h3>
Відповідатимуть і той, хто виготовив фальшивку і той, хто користується нею.
Кримінальне правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів, збут чи використання підроблених документів вважається вчиненим з моменту власне виготовлення фальшивого документа, який особа планує використати сама чи надати для використання, чи продати іншим.
Не варто думати, що відповідатиме лише той, хто підробив документ, бо окремим правопорушенням є використання підробленого документа, про фальшивість якого знав користувач. У такому разі правопорушення вважається вчиненим з моменту, коли документ пред’явила особа.
Отже, відповідальність за підроблений сертифікат про вакцинацію настає не лише в особи, яка його підробила, а й у того, хто використав такий сертифікат, свідомо знаючи про його фальшивість.
Яке загрожує покарання?
- За використання фальшивих сертифікатів – штраф до п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 850 грн або до двох років обмеження волі;
- за виготовлення та продаж фальшивок – штраф до 34 тис. грн або позбавлення волі до тьох років;
- медпрацівникам, що вносять неправдиві відомості в бази даних загрожує штраф або позбавлення волі до двох років, позбавлення права обіймати посаду.
В Україні готуються посилити відповідальність за підроблення COVID-сертифікатів. Законопроєктом №6084 від 23.09.2021 передбачається внесення в Кримінальний кодекс України окремої статті за незаконні дії з документами, що стосуються проведення профілактичних щеплень. Парламент ще на початку листопада ухвалив у першому читанні цей законопроєкт.
Максимальний штраф за використання фальшивого сертифіката збільшиться до 34 000 гривень, а за внесення медичним працівником свідомо неправдивих відомостей до медичної документації до 68 000 гривень. За виготовлення таких документів із метою збуту або за збут – штраф від 85 000 до 170 000 грн або позбавлення волі до трьох років.