За січень цього року на Донеччині було складено 779 протоколів відносно агресорів.
Також за фактами домашнього насильства відкрито 60 кримінальних проваджень.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на Національну поліцію Донецької області.
Б'є - значить б'є
Попри абсурдні стереотипи щодо насильства у родині або з боку партнерів, замовчувати цей факт не можна. Інакше це призведе до трагічних наслідків. Якщо людина проявляє фізичну агресію у ваш бік, треба звертатися до поліції. Допомогти прийняти правильне рішення щодо припинення аб’юзивних стосунків можуть психологи.
"Ця проблема завжди була актуальною, просто раніше про неї мало говорили. Наприклад, до мене звертається дуже багато клієнток, які проходять через це. І фраза "Б’є – значить любить" – невірна. Кохання – це приємне відчуття, воно не повинне бути руйнівним. Буває така проблема, що жінка йде від чоловіка-тирана до іншого. І він теж виявляється тираном, тільки має інше обличчя. У такому випадку я раджу ставити собі мету – не йти від чогось, а йти до чогось. Тобто, коли людина хоче стати щасливішою, вона чітко встановлює та бачить свої кордони, може сказати "ні" на те, що їй не подобається. А коли просто хоче піти від агресора, не змінюючи своє внутрішнє сприйняття, потрапляє у таку ж ситуацію, – пояснює психологиня Ольга Вінгольц. – Зрозуміло, що в стані жертви людині складно всі ці моменти побачити, тому що це боляче та погано, але для цього й існують спеціалісти, які допомагають в таких ситуаціях".
Підтримка від держави
Окрім цього, в Україні особам, які постраждали від домашнього насильства, гарантується:
- правовий захист та правові послуги коштом держави;
- можливість отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у телеграм-чат системи безоплатної правової допомоги “Правова допомога протидії насильству”;
- психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
- тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.
Також з 2018 року в Маріуполі для протидії насильству в сім'ї працює спеціальний проєкт "Поліна". Він реалізується спільними зусиллями поліції та соціальних служб міста.
Корисні номери:
- 15-47 – гаряча лінія протидії домашньому насильству;
- (0629) 470-476 – відділ зі справ родин;
- (096) 459-00-08 – мобільна бригада соціально-психологічної допомоги;
- (0629) 33-11-11 – служба у справах дітей.
За даними поліції, в Маріуполі та Краматорську працюють цілодобові мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства. Також за окремими графіками ці групи здійснюють реагування в містах Покровськ, Бахмут, Дружківка та Костянтинівка. За місяць мобільні групи виїжджали на допомогу 263 рази.