За період з початку поточного року поліціянтами Донеччини викрито факти сексуальної експлуатації, незаконного примусу до праці та примусового залучення до злочинної діяльності – усього задокументовано 28 подібних злочинів, які кваліфікуються як кримінальні правопорушення у сфері торгівлі людьми.
Про це передає pr.ua, посилаючись на сайт ГУНП в Донецькій області.
Як стало відомо правоохоронцям, в окупованому проросійськими бойовиками Донецьку діяла злочинна організація, яка утримувала підпільну катівню під назвою «Ізоляція». На теперішній час зібрано усі необхідні докази провини восьми керівників цієї банди, які звинувачуються у примушенні в’язнів до важкої роботи. Усі вони постали перед судом заочно.
Слід відзначити, що жертвами торгівлі людьми, як правило, стають найбільш незахищені верстви населення – матері-одиначки, діти-сироти, особи без постійного місця проживання тощо. Тому під час проведення слідчих дій правоохоронці намагаються зробити все можливе, щоб уникнути негативних наслідків стосовно них. З цією метою в більшості випадків документування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, відбувається ще на етапі вербування жертв.
Так, у серпні поточного року поліціянтам вдалося викрити міжнародний канал постачання живого товару. Під час операції правоохоронці запобігли вивезенню кількох жінок на територію Греції, яких злочинці планували використовувати з метою сексуальної експлуатації.
За період з початку року встановлено 23 потерпілих від торгівлі людьми. За цими фактами відкрито 23 кримінальних провадження за статтею 149 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 15 років, залежно від ступеня тяжкості.
Торгівля людьми може набувати різних форм. Наприклад, жебрацтво найчастіше теж не обходиться без тих, хто контролює цей вид діяльності. Як правило, за людьми, які просять милостиню, стоять представники злочинного угруповання, які привласнюють більшу частину заробітку. Людина може потрапити до рабства через різні життєві обставини – це може бути несплачений борг, відсутність можливості пересуватися, втрата документів, які засвідчують особу, відсутність постійного місця проживання або роботи тощо.
Поліція Донецької області звертається з проханням до всіх, хто має будь-яку інформацію про факти торгівлі людьми, телефонувати за номером 102.
Раніше pr.ua повідомляв, що в Донецькій області за тиждень розкрито два резонансні злочини.
Світлина з відкритих джерел