В цьому році, завдяки металургам, була достроково реконструйована західна частина пірсу на Центральному пляжі Маріуполя.
На черзі - грандіозна реконструкція всієї території водно-спортивного комплексу. Це і заміна електропостачання, і будівництво розвідного моста, і установка модульних будівель замість застарілого двоповерхового адміністративного корпусу.
«В даний час Управління капітального будівництва Маріупольської міськради розробляє проект подальшої реконструкції», - розповів PR.UA начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.
Згідно з проектом, передбачається знесення старого адміністративного будинку на території водно-спортивного комплексу. Замість нього привезуть модульні конструкції. Маріуполь вже відвідали представники київської кампанії, яка займається такими будівлями.
«Протягом місяця вони запропонують нам концепцію створення модульних будівель, - пояснив керівник управління молоді та спорту. - Привезуть будови вже укомплектовані на 100% тим, що зажадав замовник. Тобто, в помешканнях, які привезуть підрядники, умовно кажучи, вже буде викладений кахель, проведені усі комунікації - електро, водопостачання –навіть унітази. Залишиться тільки столи розставити».
Єдине обмеження - будівлі не повинні перевищувати три поверхи. Для закріплення модулів, в грунт на велику глибину вкрутять півметрового діаметру геошурупи. Установка модулів також дозволить уникнути купи бюрократичних узгоджень, таких як затвердження проектно-кошторисної документації, проходження держекспертизи і так далі.
Крім того, в подальшій реконструкції велика увага приділяється заміні електропостачання. За словами Олексія Казанцева, сьогодні його потужність складає близько 40 кіловат. Після відкриття пірсу такої потужності на фастфуди, освітлення і підсвічування недостатньо.
«Ми хочемо, щоб 40 кіловат перетворилися в 450, - сказав він. - Цього буде достатньо на потреби всіх майбутніх об'єктів».
Також в планах створення каналізаційної системи. Зараз поруч з пірсом встановили сучасний туалет з ємністю на 10 кубометрів, яку доводиться регулярно відкачувати. Надалі планується прокласти повноцінну каналізацію в рамках наступного етапу реконструкції прилеглої до пірсу території.
Ще одне завдання - з'єднати дві частини пірсу розвідним мостом. За словами Олексія Казанцева, архітектори, орієнтовно, до кінця року повинні надати проектне рішення.
Раніше розглядався варіант висувного мосту, що з'єднав обидві частини пірсу, але тоді його конструкція в складеному вигляді буде займати дуже багато місця. Зараз вивчається інший варіант, подібний реалізованому в Лондоні. А саме - міст по необхідності буде посекційно розгортатися або згортатися (нібито в рулон). Крім того, в даний час розробляється рішення по створенню автопарковки.
Особливо Олексій Казанцев відзначив допомогу Групи Метінвест щодо реконструкції.
«Метінвест вклав в реконструкцію східної частини пірсу 7 мільйонів гривень, західної - 13 мільйонів», - зазначив він.
Також Олексій Казанцев розповів, що в планах є ще одна ідея - обшити спеціальними протиударними матеріалами стіну причалу - там, де швартуються яхти, човни, катери та інші судна. Для зручності маріупольців планується замінити старий понтон розмірами 8 на 10 метрів, з якого пасажири спускаються до яхт на воді. Вартість всього проекту наразі поки що розраховується, розглядаються різні варіанти реконструкції або заміни окремих об'єктів.
Раніше PR.UA розповідав, як в рамках міської програми «Більше, ніж сталь» Група Метінвест допомогла виконати реконструкцію західної сторони пірсу.