Зовсім маленьку і практично безпорадну черепашку знайшла на піску біля прибою Лівобережного пляжу маріупольчанка Тетяна Чебанова.
Мініатюрного плазуна практично не було видно в потемнілому від набігаючих хвиль піску.
«Я її побачила недалеко від рятувальної станції, там, де на березі стоїть майже зруйнована будівля, - розповіла PR.UA Тетяна. - Скільки живу біля моря, ніколи не бачила, щоб на березі у нас гуляли черепахи. Я подумала, що зараз люди заводять собі екзотичних тварин, риб. Ось і черепаху привезли звідкись здалеку, а потім набридло гратися і випустили на березі».
Маріупольчанка, зробивши кілька фото, випустила черепашку в море. І та, жваво працюючи кінцівками, вирушила в плавання.
![]()
Фотографію журналіст PR.UA показав завідувачці відділом природи Маріупольського краєзнавчого музею Ользі Шакулі.
«У нас водяться два види черепах - болотна і звичайна, - розповіла вона. - Судячи із зовнішнього вигляду, - це болотна».
За її словами, опинитися вона могла на березі після того, як вилупилася з яйця. Адже ці плазуни роблять кладку на березі, закопуючи яйця в пісок. І саме в травні з яєць з'являються черепашки. Швидше за все, десь поблизу могли бути ще кілька особин, адже кладка складається з 5-10 яєць.
Харчуються вони на березі різними комахами, черв'яками, багатоніжками, безхребетними. Вода Азовського моря для них комфортна, тому що малосолена.
![]()
Але у такої маленької черепашки тепер виникає велика проблема - вижити. У воді вона, якщо далеко запливе від берега, може стати жертвою катрана або судака. Втім, судака в нашому морі все менше, а напасти він може в тому випадку, коли вже зовсім зголодніє. Куди більш реальна загроза - з повітря. Для чайок або бакланів, яких на березі нашого моря досить багато, маленька черепашка - велика обідня спокуса.
Треба сказати, що узбережжя Азовського моря у Маріуполя з кожним роком «обживають» все більше птахів. Наприклад, в ці вихідні маріупольці з задоволенням підгодовували шматочками хліба разом з чайками і бакланами диких качок. Також бачили гусей і лебедів.
![]()
Світлина Олександра Панкова
Деякі з городян ходять на море, навіть спеціально беручи з собою фотоапарат, щоб влаштовувати справжню фотополювання на пернатих.
Раніше PR.UA розповідав, де в Маріуполі можна зустріти незвичайних птахів.
Світлини Тетяни Чебанової