Мешканка Маріуполя Тетяна Чебанова, вийшовши вранці на Лівобережній пляж Маріуполя разом з подругами, побачила змію, що повзла по піску в море.
«Ми її зустріли в районі рятувальної станції, там, де недавно висадили сосни, - розповіла журналісту PR.UA Тетяна Чебанова. - Це була невелика змія - близько 40 сантиметрів в довжину жовтого кольору з темними плямами уздовж всього тіла. Ми спочатку думали - вуж. Але не схоже, так як на голові плазуна не було характерних жовтих плям».
Маріупольчанки ще деякий час спостерігали за жвавою в морській воді змією, поки та не зникла, відпливаючи кудись в сторону.
«Це могла бути степова гадюка, або водяний вуж, - розповіла PR.UA завідуюча відділом природи Маріупольського краєзнавчого музею Ольга Шакула. - Степова гадюка вміє добре плавати. І в зв'язку з тим, що пройшли дощі, а повітря надто вологе її можна зустріти і в прибережній зоні, навіть - в море і інших водоймах».
За її словами, це міг бути і водяний вуж, окрас якого залежить від місця проживання. Характерна ознака - темні плями по всій довжині, розташовані в шаховому порядку. І зовсім необов'язково, щоб на голові водяного вужа були жовті плями.
У морі плазуни можуть харчуватися мальками і іншої дрібною живністю.
Також Ольга Шакула додала, що через погодні умови у змій міг затягнутися шлюбний період, під час якого вони небезпечніше, ніж зазвичай. Правда, вони самі на людину не нападають. Але, коли ви купаєтеся і не помітили змію, яка пливе по воді зовсім близько від вас, то вона може вжалити - спрацьовує механізм захисту у плазуна.
І якщо укус вужа шкоди здоров'ю не принесе, то гадюки - може мати важкі наслідки. Її отрута діє на кров - вона згортається всередині організму.
«Людина може навіть померти від укусу степової гадюки, - додала Ольга Шакула. - Якщо когось вжалила змія, то потерпілого треба покласти на землю - обездвижити, перетягнути жгутом або чим-небудь кінцівку вище укусу, щоб отрута не поширювався далі по крові і відразу ж викликати швидку допомогу».
Небезпека укусу гадюки, якщо відразу не вжити заходів, полягає ще й в тому, що в подальшому може призвести до проблем з нервовими закінченнями або сухожиллями.
Розглянувши фотографії Тетяни Чебанової, завідуюча відділом природи краєзнавчого музею прийшла до висновку, що це все-таки більше схоже на водяного вужа. Але це не означає, що до гадів, які трапляються в морі, треба ставитися безтурботно.
Раніше PR.UA розповідав про те, що прямо біля під'їзду багатоповерхівки 11-річного хлопчика вкусила змія.
Світлини та відео Тетяни Чебанової