За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, до кінця 2022 року проти коронавірусу буде щеплено 70% населення планети.
Це може допомогти зупинити пандемію.
Про це передає pr.ua, посилаючись на Reuters.
«Ми вважаємо, що від сьогодні до кінця 2022 року ми отримуємо контроль над цим вірусом... де ми можемо значно зменшити тяжкі захворювання та смертність», — зазначає експерт ВООЗ з боротьби з COVID-19 Марія Ван Керкхове.
Як повідомляється, першими країнами, які справляться з пандемією, будуть ті, де одночасно будуть присутні два чинники: високий рівень вакцинації населення та стійкий природний імунітет до коронавірусу серед людей. Ймовірно, до цього переліку увійдуть США, Великобританія, Португалія та Індія. Проте вчені наголошують на тому, що даний прогноз може не справдитися через непередбачуваність мутації вірусу та закликають не знімати передчасно запобіжні заходи та карантинні обмеження.
Думку Марії Ван Керкхове підтримують й інші дослідники. Деякі з них вважають, що з часом коронавірус буде поводитися як кір, тобто спалахи захворювання виникатимуть в регіонах з низьким охопленням вакцинацією. Інші прогнозують перетворення коронавірусу на сезонне респіраторне захворювання, подібне до грипу, що вражатиме переважно дітей. Проте на це можуть піти десятиліття.
За даними ВООЗ від 26 жовтня, у більшості країн світу з серпня зменшується кількість випадків COVID-19 та рівень смертності. Проте це не стосується України та інших країн Європи, де «лютує» Дельта-штам. Зокрема, в нашій країні протягом минулої доби було встановлено новий антирекорд із захворюваності: зафіксовано 27 377 випадків інфікування.
Попри різні погляди та прогнози розвитку пандемії, вчені сходяться на тому, що навіть у разі покращення ситуації коронавірус усе одно залишиться загрозою для населення планети та матиме значний вплив на системи охорони здоров’я.
Окрім того, ситуація змінюватиметься не зовсім однаково в різних регіонах світу:
«Перехід буде відрізнятися в кожному місці, тому що він буде обумовлений рівнем імунітету населення від природного зараження, а також розподілом вакцин, який варіюється», - підкреслює епідеміолог з Гарвардського університету Марк Ліпсітч.