Учасники археологічної експедиції під керівництвом доцента кафедри історичних дисциплін МДУ В'ячеслава Забавіна розкопали курган епохи бронзи – раннього середньовіччя поблизу села Комишувате Маріупольського району.
Польові роботи сезону 2021 року проходили протягом двох тижнів. Археологи виявили курган на два поховання у вигляді кам'яних гробниць, що датуються приблизно 1500-1300 рр. до н. е. Як стало відомо PR.UA, розкопки курганного могильника поблизу села Комишувате ведуться з 1989 року, на цей момент вивчені три з п'яти курганів комплексу.
Учасники експедиції знайшли рідкісну для Приазов'я бронзову накладку для дерев'яної чаші: з 1500 поховань в регіоні подібні були лише в семи. Історики стверджують, що подібний посуд призначалася для вживання священного напою – сома-хаома (суміші коров'ячого молока і соку маку з галюциногенним ефектом). На думку археологів, це може свідчити про елітарність курганного комплексу.
«Швидше за все, тут похований не простий член скотарського товариства, а служитель культу або жрець, можна сказати, шаман. Про це говорить дерев'яна чаша з кованою бронзовою накладкою, яка знаходиться біля голови похованої людини», – зазначає В'ячеслав Забавін.
Нагадаємо, що археологічна експедиція Маріупольського державного університету єдина в Донецькій області має право проводити розкопки. Польові роботи допомагають студентам історичних спеціальностей напрацювати практичні навички та закріпити знання.
Світлини надані пресслужбою МДУ