В степу між селами Білосарайська Коса, Азовське і селищем Ялта з'явиться сафарі-парк з косулями та сайгаками. На них можна буде влаштовувати фотополювання.
«Завеземо ми парнокопитних із заповідника «Асканія-Нова», національного природного парку «Яворівський» - косулю, сайгаків та лань. Їх там відловлюють і передають далі для розмноження», - розповіла для PR.UA директор національного природного парку «Меотида» Надія Долгова.
Територію, де планується створити сафарі-парк передають в «Меотиду». Так, за рішенням Кабінету міністрів України національний природний парк «Меотида», що розташовується на територіях Мангушського, Нікольського і Новоазовського районів, розширюється на 580 гектарів за рахунок земель державної власності.
Загальна площа парку - понад 20 тисяч гектарів. З них понад 14 тисяч гектарів - це акваторія Азовського моря.
Як розповіла Надія Долгова, в Мангушському районі є унікальні території - лимани Білосарайської Коси, Леб'яже і Кефалеви озера, де гніздяться різні птахи, деякі з них залишаються на зимівлю. Це качки, гуси, чаплі, лебеді, кулики, краснозобик, кучерявий і рожевий пелікани. Також тут водяться і хижі птахи - зимняк, орлан-білохвіст, осоїди, болотний лунь. Гарно тут почувається і символ парку - шилодзьобка.
Крім птахів на степовій території водиться велика кількість звірів - кабани, косулі, вовки, єнотовидні собаки, лисиці, мігрують лосі, в останні роки значно зросла кількість шакалів, які розмножуються і живуть зграями на лиманах Першотравневого району.
«На жаль, частина наших територій сьогодні знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території - Крива Коса. Це єдине місце в Європі, де гніздиться кучерявий пелікан», - зауважила з жалем керівник «Меотиди».
«Унікальність нашого парку полягає в тому, що крім багатого тваринного світу у нас дивовижний рослинний світ. Ботанічна складова - дуже велика і є види рослин, яких немає взагалі в Україні. Вони виростають на території Білосарайської Коси - цибуля Регеля, рапонтікум, орхідеї, гладіолуси», - продовжила Надія Долгова.
Землі заповідника між Ялтою і Білосарайською Косою з квітня, коли розквітають тюльпани, і до розпалу літа під час цвітіння гладіолусів, орхідей, карликового ірису та інших рослин вражають буйством фарб. Сюди приїжджають фотографи і туристи не тільки з України, а й з країн Європи, щоби помилуватися пишнотою природи і зробити знімки.
У національному природному парку «Меотида» проводяться екскурсії для дітей та дорослих, для різних делегацій. Що дивує, серед відвідувачів парку мало маріупольців, а більше іноземних гостей - з Литви, Франції, Німеччини та інших країн.
Співробітники «Меотиди» створили на лимані екологічну пішохідну стежку (між Ялтою і Білосарайською Косою), по якій можна пройтися і помилуватися видами недоторканої людиною природи, напитися води із спеціально обладнаного мінерального джерела. Тут проводяться екскурсії не тільки по екологічній стежці, але і по краю заповідної території, по морю. Створення сафарі-парку дозволить значно збільшити туристичну привабливість не тільки «Меотиди», а й усього нашого регіону в цілому.