Про це сьогодні, 12 березня, розповів начальник Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Сергій Бичин, передає PR.UA.
«Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України виявив факти махінацій з реєстрацією зброї. Є відповідне кримінальне провадження, ним займається Державне бюро розслідувань. Про це доповідав голова Національної поліції, і деякі особи з керівництва Нацполіціі нестимуть відповідальність», - розповів начальник Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Сергій Бичин.
У зв'язку з цим, за його словами, проводиться перевірка законності всіх фактів реєстрації зброї та дозвільна служба виведена зі штату.
«Однак, що стосується продовження терміну реєстрації зброї, то особи, виведені зі штату, наші співробітники продовжують виконувати свої обов'язки. Процедура на сьогодні не змінюється: якщо у вас закінчується реєстрація, потрібно звертатися до цих поліцейських, вони будуть продовжувати реєстрацію. Вони також пройдуть відповідну перевірку: якщо не буде виявлено порушень, поліцейських перепризначать на їх посади», - відповів на запитання депутатів Маріупольської районної ради Сергій Бичин.
Нагадаємо, 1 березня голова Нацполіціі Ігор Кліменко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Всі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.
Таке рішення, як передає прес-служба відомства, пов'язане з тим, що Департамент внутрішньої безпеки Нацполіціі виявив корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання і носіння дозволених видів зброї.
«Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, іноді навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські розміщували в групах популярних месенджерів. У нас є інформація про понад дві тисячі випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи», - повідомив Ігор Кліменко.
Викрито дев'ять співробітників поліції, які організували і брали участь в цій схемі. З служби звільнили чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції і п'ять відповідальних працівників у регіонах.
Прес-служба Нацполіціі також повідомляє: з 1 березня розформовані всі підрозділи контролю за зверненням зброї. Зараз завершується формування нового підрозділу з іншими працівниками. Найближчим часом воно буде представлено суспільству.
Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірено окремо щодо законності отримання дозволу. Понад дві тисячі дозволів, які були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброя - вилучена.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)