«Після усунення перешкоди для нормального кровообігу була виконана пластика судини, що збільшує її прохідність. Повна назва операції – еверсіонна каротидна ендартеректомія, а показання до неї - стеноз, тобто, звуження просвіту кровоносної судини. Як правило, це відбувається внаслідок утворення на стінках судини холестеринових бляшок, що може стати причиною інсульту, - прокоментував PR.UA судинний хірург Антон Матасов. - Складність такої операції полягає в тому, що вона проводиться в зоні, де, крім сонної артерії, зосереджені суміжні структури, що мають життєво важливі функції. А самі сонні артерії - одні з основних, що живлять головний мозок. Подібні втручання виконують не в кожному обласному центрі. Свій досвід нам передавали фахівці відділу магістральних судин Національного інституту хірургії і трансплантології імені Олександра Шалімова. Вони приїжджають в наш кардіосудинний центр раз на місяць не тільки для обміну досвідом, а й для консультування складних пацієнтів».
Як розповів завідувач відділенням судинної хірургії Василь Іванців, можливості хірургів суттєво розширилися після ремонту і переоснащення лікарні: «У нашому відділенні дві операційних, сучасне обладнання, в тому числі і портативний рентген-апарат С-дуга, який використовується для візуалізації безпосередньо під час хірургічних втручань. Такий метод дослідження дозволяє «заглянути» всередину кровоносних судин, і точно визначати вид патології, а, отже - допомагає прийняти правильне рішення для усунення виниклої проблеми».
Лікарі наголошують: успіх операції і будь-якого лікування багато в чому залежить від своєчасного виявлення патології, і радять маріупольцям регулярно проходити обстеження, звертатися в консультативно-діагностичну поліклініку при кардіосудинному центрі.
Раніше PR.UA розповідав про можливості судинної хірургії у Маріуполі.
Світлина Людмили Єрмішиної
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден