Місцеві податки та збори на території Маріуполя залишаються без змін. Але тепер вони будуть поширюватися і на ближні села, які нещодавно увійшли до складу міської територіальної громади.
Для сільських підприємців це означає зниження ставок єдиного податку, передає PR.UA.
До складу Маріупольської міської територіальної громади входять: селище Старий Крим, села Агробаза, Бердянське, Приазовське, Покровське, Приміське, Рибальське, Червоне, Шевченко, Широка Балка, Виноградне та Піонерське. Раніше в кожній з сільрад були свої ставки місцевих податків і зборів, більш високі, ніж у Маріуполі. Тепер в рамках однієї громади ставки уніфікуються і стають однаковими для всіх.
Зокрема, як розповів директор департаменту з питань економіки міськради Євген Бодягін, ще минулого року Маріупольською міською радою були затверджені наступні ставки місцевих податків:
- на житлову нерухомість – 0,25%,
- на нежитлову нерухомість – 0,5% (від мінімальної заробітної плати);
- єдиний податок для I групи – від 7% до 10%,
- єдиний податок для II групи – (від прожиткового мінімуму);
- туристичний збір – 0,1%.
«Пропонується зберегти ці ставки, вони стануть новими для сільських громад, що приєдналися до Маріуполя. Порівняльний аналіз показує, що чинні в нашому місті ставки єдиного податку, як для першої, так і для другої груп, нижче, ніж в інших українських містах. Вони також нижчі, ніж у селах, що приєдналися. Наприклад, на території Бердянської та Покровської сільрад діяли ставки єдиного податку для першої групи – 10%, для другої групи – 20%. Тому поширення чинних в Маріуполі ставок на всю громаду – це зниження податкового навантаження для суб'єктів підприємницької діяльності, які проживають і зареєстровані на території сіл, що приєдналися», - розповів Євген Бодягін.
Встановити місцеві податки та збори на території Маріупольської міської громади належить депутатам на сесії міськради 30 червня. Напередодні сесії проєкт рішення отримав підтримку постійних комісій міськради. Нові для сіл ставки податків, що приєдналися, згідно з Податковим кодексом України, почнуть діяти з 1 січня 2022 року.
Світлина з відкритих джерел