Найцікавіші міста у Приазов'ї, про які мало хто знає.
Редакція pr.ua продовжує розповідати про туристичну привабливість Маріуполя та Приазов'я. Цього разу ми запитали у читачів, які маловідомі місця поблизу Маріуполя вони порадили б відвідати туристам та тим, хто любить активний відпочинок на природі. На наш заклик відгукнувся маріуполець Дмитро Тюнін. Він з дитинства любить мандрувати, ще з малечку об’їздив з батьками все узбережжя від села Мелекіне до села Урзуф.
"Моя робота пов’язана з частими відрядженнями, доводиться бувати у різних містах, але мене цікавить не лише міський туризм, подобається відпочивати на природі, відвідувати маловідомі, але цікаві місця, і у нас їх достатньо. У деяких я бував сам, про інші чув від знайомих або читав у соціальних мережах", - розповів він.
На його думку, ці місця не такі відомі, як наприклад: Федорівський ліс, заповідник "Кам'яні могили". Але вони мають певний туристичний потенціал і побувати там буде цікаво не лише приїжджим, а й місцевим поціновувачам відпочинку на природі.
Отже, список цікавих та маловідомих місць Приазов'я, які варто відвідати туристам
1. Заповідник "Соснові культури" у Новій Ялті.
2. Зміїний мис між Юр'ївкою та Урзуфом.
3. Ботанічна пам'ятка природи "Чердакли" у Нікольському районі, біля села Кременівка.
4. Дикий пляж у Бабах-Тарамі на кордоні Донецької та Запорізької областей.
5. Замовник "Приазовський чапельник" у Ялті.
6. Водоспад у селі Захарівка Мангушського району.
7. Урочище "Суженка" у селі Суженка Нікольського району.
8. Церква святого Архістратига Михаїла та парк в Урзуфі.
9. Оголовок Білосарайської коси.
10. Підірваний міст в селі Захарівка Мангушського району.
На Зміїному мисі, який знаходиться між Юр'ївкою та Урзуфом, Дмитро буває майже щороку. Зізнається, що воно приваблює затишком та незвичайними для нашого узбережжя пейзажами, там завжди мало відпочивальників.
Уздовж пустинного пляжу протягується кам'янистий обрив, як скельне утворення, на якому гніздяться птахи, угорі над обривом протягнувся листяний ліс. До того ж з гори відкривається шикарний вид на Білосарайську косу та Урзуф.
"Подейкують, що під час нацистської окупації на мисі добували руду. Там є майже зруйновані причали, які загарбники підірвали під час відступу. На мисі дуже багато змій, адже звідси й назва цього місця. Там можна зустріти степову гадюку та полоза жовточеревого", - розповів він.
За словами Дмитра колись на цьому місці часто збирались, люди, які захоплюються йогою, мовляв, найкраще місце для медитації. Протяжність пляжу більше одного кілометра, височини та лісу – три кілометри.
А ось прогулятися по хвойному лісі можна біля Нової Ялти. Саме там є сосновий бор, що межує з пляжем, де ростуть кримські сосни. Поруч з сосновим лісом знаходяться пансіонати.
"Тільки уявіть, з моря - повітря, насичене йодом, а з лісу – хвоєю. Це чи не найкраще місце для релаксу на узбережжі. Туди треба їхати дихати повітрям, відпочивати на пляжі. Навряд чи це місце сподобається тим, хто любить плавати, бо море там мілке, а дно замулене. Це місце відкрив для себе лише у цьому році, але наступного обов’язково туди навідаюсь знову", - розповів він.
А ось тим, хто любить плавати, краще відвідати дикий пляж у Бабах-Тарамі, селі поблизу Урзуфа, що на межі Донецької та Запорізької областей. Саме там та на Білосарайській косі, на думку Дмитра Тюніна, найчистіша на узбережжі вода.
"На косі тільки людей набагато більше, ніж у Бабах-Тарамі", - уточнив він.
Пляж у селі доволі пустий, але чистий. Навряд чи місце сподобається тим, хто любить насичений відпочинок з відвідуванням нічних клубів або атракціонів. Їх у селі просто не має. А ось тим, хто любить усамітнення та тишу це місце обов’язково сподобається.
А щоб побачити пеліканів на узбережжі Азовського моря, треба їхати у Мангушський район. Саме там, на схід від селища Ялта, розташований заказник "Приазовський чапельник".
"Був проїздом неподалік від заказника кілька років тому. З одного боку простягаються лимани, а з іншого розташований цей заказник. Саме там бачив пеліканів", - розповів він.
За словами Дмитра ще він хотів би побувати на водоспаді у селі Захарівка.
"Це не зовсім розкручене місце, про нього мало хто знає, хоча поруч є туристична тропа. Про цей водоспад дізнався в туристичних групах в соціальних мережах", - розповів він.
До речі, з іншого боку села, можна подивиться на залишки підірваного під час відступу нацистських загарбників міст через річку Берду. Про це місце Дмитро Тюнін дізнався ще під час навчання у виші, бо неподалік проходив практику.
Урочище "Суженка" знаходиться неподалік від Федорівського лісу. Але місце не настільки відоме, як сам ліс. Хоча за красою не поступається своєму відомому "сусідові". Там є водосховище та ліс.
Продовження мандрівки маловідомими туристичними тропами Приазов'я читайте на pr.ua найближчим часом.
Світлини Дмитра Тюніна