Ввечері, 17 лютого, з Рахова до Маріуполя прибув Потяг єднання. Його запуск "Укрзалізниця" приурочила до державного свята.
Журналісти pr.ua разом з маріупольцями зустрічали новий склад на пероні. Люди прийшли з державними прапорами та співали гімн. Натовп вигукував: "Маріуполь — це Україна"!
В єдності — сила
Зараз Україна переживає не легкі часи, тому важливо пам'ятати про єдність нації. Продемонструвати її вийшли представники міської ради, місцевих навчальних закладів, Обласної державної адміністрації.
"Вчора по всій Україні проходили акції єднання. "Укрзалізниця" також взяла участь у цьому флешмобі і вчора вони запустили Потяг єднання. Який прямує із Західної України до Східної. На зупинках органи влади зустрічають людей, підписують прапор і передають його далі. Сьогодні ми також приєднаємося до цієї історичної події", — підкреслила голова Маріупольської районної державної адміністрації Донецької області Наталія Букрєєва.
На заході також були звичайні маріупольці. Оксана Зайцева з 2014 року допомагає військовим на передовій. Каже, у неї ніколи не було сумнівів в тому, що схід та захід — дві частини одного цілого.
"Я вважала Україну єдиною державою, відколи оголосили її незалежність. Але це було як би формально. А коли почалася війна, це стало дійсно реальністю, бо зараз у мене в телефоні контакти волонтерів, військових, мабуть, з усіх куточків України. Коли 16 лютого анонсувався наступ, у мене телефон був червоний. Зараз телефон червоний у хлопців на передовій. Тому ми всі єдині. Ми ще раз все відпрацювали, почистили зброю, набої і готові зустрічати ворога. Бо ми на своїй землі і готові її захищати", – поділилася з pr.ua маріупольчанка з активною громадською позицією.
Прапор-мандрівник
Потяг вирушив 16 лютого із Закарпаття. За добу він подолав 1806 кілометрів, проїхав через 12 областей та зробив 15 зупинок. На кожній – гуртував українців разом. Бажаючі підписували величезний прапор.
"Сама подорож не відрізнялася нічим, окрім того, що на кожній станції нас зустрічали. Пасажири були так само задоволені, провідники виконували свою роботу. Але єдність відчувалася як в самому потягу серед пасажирів, так і на зупинках. Коли нас зустрічали, підтримка була дуже сильна через всю країну", – розповів журналістам pr.ua начальник символічного потягу Євген Прокопенко.
В "Укрзалізниці" додали: державний символ підписували як відомі, так і звичайні громадяни України.
"Ми не фіксували абсолютно всіх, хто підписував цей прапор. Ми бачили багато різних людей, бачили олімпійських призерів у Дніпрі, бачили представника посольства Америки у Львові. Тому ми точно знаємо, що багато людей його підписували. Ми не обмежували бажаючих зробити це", – зазначив заступник директора ПК "Укрзалізниця" Олександр Шевченко.
Після Маріуполя прапор відправиться до Одеси. Моряки відвезуть його на кораблі. Потім літаком доставлять до Києва і передадуть Президенту України Володимиру Зеленському.