За період з початку року до поліціянтів Донеччини надійшло понад півмільйона звернень від громадян про допомогу, з них майже 305 тисяч разів правоохоронці виїжджали на виклик.
Про це передає pr.ua за посиланням на інформацію, розміщену на сайті ГУНП в Донецькій області.
Люди звертаються до поліції в різних життєвих ситуаціях. Бувають випадки, коли правоохоронці отримують звернення, які зовсім не стосуються роботи поліції. Наприклад, просять повідомити номери телефонів різних установ та організацій або телефонують лише тому, що не можуть додзвонитися у швидку допомогу.
Так, за період з початку року на Донеччині поліціянти отримали 204 886 повідомлень, які не стосувалися правоохоронної діяльності. Тому одне з найголовніших завдань працівників лінії 102 – серед багатьох звернень виділити найвагоміші, аби вчасно надати допомогу тим, хто дійсно її потребує.
За словами операторів, кожне чергування для них є особливим. Буває, що діти вчасно не повертаються зі школи, а бувають і більш серйозні випадки, коли заявникам насправді потрібна термінова допомога. В будь-якому випадку працівники служби 102 намагаються вислухати всіх та по можливості надати необхідну допомогу, навіть у тих випадках, коли відомості про місцеперебування заявника або інші повідомлені дані є неповними.
Специфіка роботи служби 102 полягає в тому, щоб за короткий відрізок часу отримати від заявника як можна більше відомостей, адже від цього може залежати життя як потерпілого, так і правоохоронців, які вирушають на виклик. За період з початку року до поліції надійшло 202 надзвичайно важливих звернення, які містили загрозу для життя заявників та поліціянтів.
Усього лише з початку року оператори лінії 102 отримали понад півмільйона звернень від мешканців Донеччини. З них 10 437 повідомлень потребували оперативного реагування. Найбільшу увагу оператори лінії 102 приділяють зверненням неповнолітніх. Співробітниці намагаються підтримувати зв'язок з дітьми аж до приїзду наряду поліції. З початку року від неповнолітніх надійшло близько трьох тисяч прохань про допомогу.
За той же час понад 26 тисяч дзвінків стосувалися домашнього насильства, переважна більшість з яких надійшла від жінок. За подібними фактами правоохоронці склали більше ніж 8,5 тисяч адміністративних матеріалів за статтею 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відкрито 283 кримінальних провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. На повідомлення про вчинення домашнього насильства нарядами поліції здійснено понад 3,5 тисячі виїздів, а дільничними офіцерами територіальних підрозділів винесено 973 термінових заборонних приписи кривдникам.
Раніше pr.ua повідомляв, що на Донеччині за тиждень зафіксовано два умисних вбивства.
Світлина та відео ГУНП в Донецькій області