Це останнє двонадесяте свято перед Великим постом, передає PR.UA.
Як повідомляє сайт Донецької та Маріупольської єпархії УПЦ, в цей день відбулася особлива подія в житті Христа.
«На сороковий день після народження Богонемовля Пресвята Богородиця і праведний Йосип принесли Його до Єрусалимського храму. В цей час жив в Єрусалимі праведний старець Симеон. Йому було одкровення, що він не помре, поки не побачить Христа Спасителя. За навіюванню зверху благочестивий старець прийшов до храму в той час, коли Пресвята Богородиця і праведний Йосип принесли туди Немовля Ісуса, щоб виконати законний обряд», - сказано в повідомленні.
Побачивши Богонемовля, старець сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, з миром, бо побачив я очима порятунок, який Ти приготував перед обличчям усіх народів, світло для просвіти язичників і на славу Твого народу Ізраїля». Ці слова святої людини вважаються пророчими.
Як розповідають священики, слово «Стрітення» зі старослов'янської переводяться, як «зустріч», і в контексті Євангелія має на увазі зустріч осіб епох Старого і Нового заповітів. Так, старець Симеон прожив близько 300 років і являє собою покоління старозавітних людей. Йому було відкрито, що він не помре, поки не побачить за життя Того, з Якого почав свій відлік часу Новий завіт - Христа.
У народі з цим днем пов'язують останні зимові морози і перші відлиги. Також є традиція освячувати у храмі свічки, виготовлені вірянами самостійно. Чин їх освячення сьогодні служать не в кожній церкві, але існує він все ж в пам'ять покладеного Мойсеєм правила приносити Богові всякого первістка і на знак освячення і очищення світу істинним євангельським Світлом.
У Маріуполі в цей день пройшли богослужіння в православних храмах Московського і Київського патріархатів.
Фото - Свято-Миколаївська церква м Маріуполь.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)