Що відвідати та де відпочити в рідному Приазов'ї — маріупольці можуть дізнатися з нової дорожньої карти.
«Колоритне Приазов'я» — так названа стратегія розвитку туризму регіону в період з 2021 по 2030 роки. Карта була презентована та опублікована у відкритому доступі Асоціацією індустрії гостинності України, передає PR.UA.
Приазов'я позиціюється як лікувально-оздоровчий, туристичний, подієво-фестивальний, індустріальний, сімейний і екологічний курорт, доступний мандрівникам 9 сезонних місяців. До карти включені унікальні парки та заповідники, туристичні магніти, самобутня культура, гарні міста і багато іншого. Саме тому слоганом регіону, на думку розробників карти, має стати слово «колоритне».
Згідно з дослідженням фахівців з туризму, культури та науки, Приазов'я входить до п'ятірки найпопулярніших місць для подорожей поряд з Києвом, Дніпром, Запоріжжям і Харковом.
«Зазначені регіони є урбанізованими й промисловими мегаполісами, мають якісне розвинуте транспортне сполучення з Приазов'ям. Несподіваним етапом розвитку туризму в Приазовському регіоні став 2020 рік. З одного боку, весь світ страждав від наслідків коронакризи, однак в Приазовському регіоні спостерігалося зростання туристичних потоків: на 177% на Білосарайську косу, на 144% в Ялту, на 101% до Урзуфу, на 55% в Кирилівку і на 37% в Бердянськ. Туристичний збір Приазов'я у 2020 році склав 9 млн 975 тис. грн», — повідомляється в презентації проєкту.
Цікаво, що пляжний відпочинок у багатьох українців став багаторічною традицією. Регіон має вірних туристів, які приїжджають сюди з дитинства. В основному, Приазов'я відвідують з метою оздоровлення за пільговими путівками. Серед туристів є і працівники державних організацій і великих підприємств. Нової групою туристів також стали любителі водних видів спорту — їх чисельність сягає 50 тисяч осіб на рік. Так, у 2019 році у Приазов'ї побувало 5 450 000 туристів.Дослідники мапи також приготували готові туристичні продукти в допомогу підприємцям — санаторно-курортні, пізнавальні, гастрономічні, екологічні та інші проєкти.
Маріупольці, які планують подорожі, та усі, хто бажає розвивати туристичний бізнес в Приазов'ї підприємці, можуть ознайомитися з «Картою дорожнього туризму» за посиланням.
Нагадаємо, що туристичну карту Приазов'я було розроблено у травні.
Фото spilkaaigu