В Маріуполі батьки та керівництво НВК гімназії-школи №27 вже вкотре збираються у закладі.
Але тут вони не з приводу організаційних питань. Вже близько двох років будівля ремонтується. Активні матусі й татусі тримають цей процес на контролі.
В гостях добре, а вдома краще
На чергову зустріч з підрядником та представниками Управління капітального будівництва зібралося чимало небайдужих матусь. Одна з них розповіла pr.ua, що вони не можуть дочекатися відкриття оновленої школи. Поки дітям доводиться ходити у заклади в іншому мікрорайоні, а іноді – відвідувати так званий нульовий урок, щоб не повертатися додому пізно ввечері.
"Вже другий рік старша дитина ходить до 64-ї школи о 07:20. А молодша донька відвідує 67-му школу, що також знаходиться в іншому мікрорайоні. Це, звісно, дуже незручно, тому що доводиться дітей відвозити. Вони не мають змоги спілкуватися між собою в навчальному закладі. Тільки вдома, після занять", – поділилася мати двох школярок Юлія Башкірова.
Гімназія завжди мала високі показники знань та підготовки до ЗНО. Заступниця директорки Олена Комлєва зазначила: інші умови праці не могли не відбитися на навчальному процесі.
"Звісно, це ускладнює навчальний процес і створює масу незручностей. Також, зрозуміло, дистанційне навчання дає свої складнощі, хоча в нашій ситуації це, напевно, навіть зручніше. Розклад для старших класів ми так і залишили з минулого року. Дітям важко прокидатися так рано, але вони рано закінчують заняття і є час відпочити, відвідати додаткові заняття. Тобто є свої плюси та мінуси. Завершення ремонту чекаємо і ми, і ті школи, де ми тимчасово перебуваємо, тому що обмежуємо їх простір", – зауважила заступниця директорки.
І знову перше вересня
Вже три тижні роботи в будівлі проводить нова субпідрядна організація. Цього разу на об’єкті працює маріупольська фірма. Головний підрядник – з Києва. Керівник проєктами міськради Микола Тріфонов підкреслив: місто виступає тільки замовником і жодним чином не може втручатися у процес. Тільки спостерігати. Всі роботи контролює Європейський інвестиційний банк. За їх вимогами на об’єкті працює незалежний технічний нагляд, представники якого не мають жодного відношення до комунальних підприємств міста.
"ЄІБ дуже ретельно контролює проведення робіт. Саме тому, щоб уникнути ризиків, запрошує сюди свій технагляд. На сайті Міністерства регіонального розвитку з’явилася інформація, що доводять гроші поточного року і ми чекаємо, що наприкінці лютого або на початку березня будуть нові виплати підряднику і роботи ще більше активізуються. Минулого року були складнощі з фінансуванням даного об’єкту. Через це у попереднього підрядника закінчилися гроші та він не зміг продовжити роботи у даній школі. Наприкінці року гроші з’явилися, підрядник придбав необхідні матеріали та залучив ще одного субпідрядника", – розповів Микола Тріфонов.
На ремонт навчального закладу планують витратити близько 100 мільйонів гривень. У місті об’єкт хочуть включити до президентської програми "Велике будівництво". А поки субпідрядник займається заливкою підлоги та усуненням плісняви, що утворилася в класах внаслідок підвищеної вологи.
"Вже бетоном повністю залито перший поверх та частково – другий та третій. Сподіваюсь, за день-два підлога буде залита повністю. Паралельно здійснюється монтаж гіпсокартону у коридорах та підготовка під заливку підлоги в класах. Також ведуться електромонтажні роботи та прокладається пожежна сигналізація. У підвалі вже встановлюється теплова рамка. Зараз відбувається пересушування труб, де була пліснява та демонтаж ушкоджених ділянок", – підсумував заступник директора субпідрядної організації Олександр Сапьолкін.
Щодня на об’єкті працюють від 40 до 45 людей. Наступним етапом планують робити внутрішню обробку стін. Повернутися до школи діти мають вже першого вересня.