З 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про електронні комунікації». Що потрібно знати маріупольцям про нововведення, дізнавався pr.ua.
У соціальних мережах та засобах масової інформації активно обговорюється тема про те, що тепер SIM-карти будуть продаватися за паспортами. Однак, як виявилося, Закон, який набув чинності з 1 січня 2022 року, передбачає право користувача на ідентифікацію. Йдеться про право, а не обов'язки. Про це розповів адвокат адвокатського бюро «Мироненко та партнери» Микита Мироненко.
За його словами, механізм ідентифікації ще не врегульований. Здійснюватиме державне регулювання у сфері електронних комунікацій національна комісія. Перехідний період – до 1 січня 2025 року. Якщо після цього терміну людина не ідентифікувала номер, надання послуги припиняється. Іншими словами, користуватися анонімними послугами зв'язку можна буде до кінця 2024 року.
З іншого боку, оператори зв'язку закликають українців прив'язати свої SIM-картки до паспорта, щоб захиститись від шахрайських схем. Як це зробити, компанії "Київстар", Vodafone, lifecell пояснюють на своїх сайтах.
Реєстрація номера за паспортом значно знижує ризик того, що засобами абонента скористається шахрай. Наразі зловмисники розробили кілька схем по зняттю коштів з мобільних пристроїв. Наприклад, отримавши доступ до чужого телефону, вони можуть використовувати і банківські рахунки, прив'язані до номера.
Крім того, у разі втрати телефону людина, яка прив'язала SIM-карту до паспорту, може легко відновити свій номер.
Раніше pr.ua розповідав про те, що потрібно знати водіям у зв'язку з оновленням прав водія.
Світлина з відкритих джерел