У Маріупольському районі мешканці села Труженка виявилися відрізаними від світу.
Населений пункт знаходиться за дев'ять кілометрів від села Малоянисоль, в якому і робив кінцеву зупинку автобус. А далі їхати – до Труженки водій відмовлявся, оскільки невигідно. І людям, щоб дістатися додому, доводилося йти пішки. Втім, щоб вибратися до Маріуполя, їм також доводилося добиратися до сусіднього села пішим ходом.
Жителі Труженки звернулися за допомогою до депутата Маріупольської районної ради Максима Миргородова.
Як розповів депутат, в цьому селі налічується близько 500 будинків. Так, воно маленьке, але не "вмирає". Труженка розвивається – тут є фермерське господарство, населення має роботу.
"Головна проблема – збитковість маршрутів. Але це не повинно турбувати людей. Тому я вважаю, що це відповідальність керівництва громади, яке має слідкувати за якістю транспортного сполучення та надавати перевізнику всі умови, щоб люди могли їхати, куди їм потрібно, а не йти пішки взимку дев'ять кілометрів", - наголосив Максим Миргородов.
Депутат Маріупольської районної ради розмовляв із перевізником та керівником автоколони, щоб знайти рішення.
І розповів, яким чином було вирішено проблему:
"Ми дійшли домовленості: якщо мешканець Труженки сів у Маріуполі в цей автобус, то його привезуть до села. Якщо ж йому треба виїхати з села, то через те, що немає стабільного графіка руху автобусів, він може зателефонувати безпосередньо начальнику автоколони за телефоном 097 308 58 91. Тоді мешканцю повідомлять, коли за ним приїде автобус".
Максим Миргородов наголосив, що необхідно розвивати сервіси у громадах. І навів приклад, як у Японії потяг протягом ряду років робив зупинку заради однієї людини – дівчинки, якій необхідно було їздити на навчання до школи та назад. Зупинку скасували лише після того, як вона закінчила школу.