Музичний фестиваль Maripol Classic триває, даруючи унікальну можливість маріупольцям і гостям міста потрапити на концерти відомих колективів і солістів.
Вчора, 1 вересня, в руїнах синагоги знову звучала невмируща класика - затамувавши подих, глядачі слухали заслуженого артиста України - скрипаля Назарія Пилатюка в супроводі камерного оркестру «Ренесанс».
Маріупольців чекав сюрприз: крім заявлених в афішах «Пір року» Антоніо Вівальді скрипаль і «Ренесанс» виконали й твори «короля танго» Астора П'яццоли, 100-річчя з дня якого відзначається в нинішньому році.
Назарій Пилатюк - соліст Національного будинку органної та камерної музики, а також педагог - доцент Львівської національної музичної академії, яку закінчив за двома спеціальностями (скрипка і диригування).
Заслужений артист України родом з Івано-Франківська. Закінчив Львівську національну музичну академію, проходив майстер-класи у Богодара Которовича - видатного скрипаля і митця, відомого, серед іншого, і як засновник оркестру «Київські солісти». У свої 34 роки він має солідний послужний список. А композитор Мирослав Скорик, якого багато хто вважає геніальним, спеціально для Назарія написав скрипковий концерт № 7, який, за словами скрипаля, назавжди залишиться в його репертуарі.
У Маріуполі віртуоза запросили як першу скрипку для концертної програми з камерним оркестром «Ренесанс». Правда, що місцем концерту стануть руїни синагоги, виконавець дізнався тільки в Маріуполі.
«Думав, буду виступати в філармонії. Але так навіть цікавіше - це креативно, небанально, - вважає Назарій Пилатюк. - Як мені розповіли, ще напередодні концерту понад 200 місць відразу ж були розкуплені».
Скрипаль відзначав, що дуже радий співпраці з маріупольським оркестром, його диригентом і творцем - заслуженим діячем мистецтв України Василем Крячком. Колектив, який виконує класику та вижив у свій час виключно на самофінансуванні, та ще й не в столиці - це дорогого варто, вважає Назарій Пилатюк.
«Маріуполь вже зараз виходить на серйозний рівень, багато в чому завдяки тому, що у вас є такі музиканти, які подають класику в сучасній манері. Адже, якщо на концерти не йдуть глядачі - який у цьому сенс? Що стосується організації фестивалю, то Maripol Classic може послужити прикладом для інших. Насичена програма, турбота про запрошених артистів - Маріуполь взагалі зустрів дуже привітно, від провідника в поїзді до директора готелю. Концерти просто неба - це прекрасно. І музику послухати, і прогулятися з келихом шампанського в руках, спілкуючись з друзями, - що може бути краще?» - розповів він журналісту PR.UA.
Назарій Пилатюк - представник цілої музичної династії: його батько - народний артист України, ректор Львівської національної музичної академії, мама - піаністка, педагог. Скрипальками стали й обидві його сестри.
10 років тому на міжнародному конкурсі скрипалів імені Юрія Янкелевича Назарій Пилатюк виграв першу премію і став володарем скрипки роботи сучасного французького майстра Алана Карбонара.
«Це фантастичний інструмент, один з моїх улюблених. Але в Маріуполь я з собою взяв іншу улюблену скрипку - 1803 року. З роками вона стає тільки краще, звучання - благородніше. Такі інструменти я ніколи не стану продавати: їх передають з покоління в покоління».
Раніше PR.UA розповідав про те, як в руїнах синагоги звучала музика Брамса і Равеля у виконанні відомого в Україні та за її межами столичного колективу Kуiv Mozart Quartet.