З настанням теплої пори року з вечора і до ранку у дворах багатоповерхівок, у цілодобових магазинів, на дитячих і спортивних майданчиках збираються любителі спиртного. Вони відпочивають, «врубуючи» гучну музику, влаштовують п'яні розбирання, вигукуючи мати.
Починається алкогольне свавілля приблизно з 18-19 години. У всякому разі, це добре помітно по скаргах маріупольців в телеграм-каналі на сторінці «Маріуполь - безпечне місто».
Наприклад, візьмемо повідомлення за вчорашній вечір і сьогоднішній ранок.
«19:15 Anna Surkova: Вул. 9-ї Авіадивізії, 16. На лавочці біля дитячого майданчика збір алкашів, кричать матом. На зауваження не реагують, грублять літнім людям».
«20:32 Zavodcanin: Двоє чоловіків під прилавком на Бахчіке. Голосно стогнуть. До цього цілувалися. Зараз сплять. Відреагуйте, будь ласка, поруч ходять діти».
«22:22 Igor: Вгамуйте співаків навпроти будинку 42, б-р Морський, спасибі».
«23:06 Андрій Шевченко: П'ють, кричать, скандалять з людьми та заважають спати під вікнами. Вул. Київська, 86».
«01:39 Олександра: Вул. Соборна, буд. 3, біля цілодобового магазину п'яна компанія, кричать, лаються матом. Відреагуйте, будь ласка. У нас маленька дитина».
«01:05 Nikto: Кругозір, лівий берег. Стоїть компанія на жигу, голосно говорять, бухають».
«02:46 Denis: Вул. Курчатова, 37, орієнтир магазин п'ятачок. Сильно шумлять, голосно слухають музику».
«02:32 Valya Lebedinskaya: У парку «Веселка» гуляє компанія (діти неповнолітні) з 6 осіб, діти, які пішли самовільно з інтернату, номер 2. Один з хлопців сам підтвердив, що він з інтернату!»
«03:22 Володимир: Магазин Магніт, 3 неадеквати пристають до людей».
Поліція реагує на повідомлення відразу: через одну-дві хвилини з'являється відповідь - передано нарядам поліції.
І патрульні дійсно виїжджають на місце за вказаними адресами, але далеко не завжди це призводить до бажаного результату.
«Маріупольці вважають, що вони розв'яжуть свої проблеми, тільки написавши повідомлення в телеграм-канал, - прокоментував ситуацію журналісту PR.UA керівник патрульної поліції Донецької області Михайло Вершинін. - Так, приїде екіпаж поліціянтів, коли звільниться після попередніх таких же шести викликів. Гучна компанія може знаходиться на цьому місці, і з нею буде проведена робота. Або ця компанія сховається, коли побачить поліцію, або ці люди вже підуть. А коли ми звертаємося до заявника, щоб він написав заяву на порушників, він відповідає - ні, мені це не треба. Ось ви приїхали, ви й заспокойте галасливу компанію».
За словами Михайла Вершиніна, без заяви громадян підтвердити факт порушення, скажімо, тиші у вечірній час - практично неможливо, бо під час появи на місці патрульних порушники поводяться тихо. А якщо є заява, то розбиратися в ситуації буде дільничний інспектор поліції та вживе заходів.
З іншого боку, патрульні поліціянти в міру можливостей навіть при відсутності заяв маріупольців виписують адміністративні матеріали на тих, хто влаштовує п'яні посиденьки з криками та матами під вікнами будинків за статтями 173 - дрібне хуліганство (мат, бійка) і 178 - про розпивання алкогольних напоїв в громадському місці. Щодня складається від 10 до 15 таких матеріалів. Але особливого результату це поки не приносить.
На думку Михайла Вершиніна, для того, щоб боротьба з подібними правопорушеннями була ефективна, необхідні зміни в законодавчому полі. Наприклад, прийняти закон, за яким можна буйних п'яних ізолювати на якийсь час в певному закладі, причому, щоб вони в цей термін - добу-дві - виконували громадські роботи. Тобто порушники одночасно несли покарання і приносили хоч якусь користь місту.
Раніше PR.UA розповідав про те, як на маріупольця під час пробіжки напала компанія невідомих.
Світлини з телеграм-каналу «Маріуполь - Безпечне місто»