Серія культурних подій у рамках проєкту «Діалог мовою мистецтва», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, добігає кінця.
Фінальною точкою марафону театральних резиденцій стане показ перформансу режисера із Великобританії Джозі Дейл-Джонс. У постановці зайняті актори народного театру «Театроманія».
Куратор театральної програми ГогольFEST Андрій Палатний на пресконференції напередодні прем'єри перформансу розповів журналісту pr.ua, що спочатку вистава замислювалася «живою», але через запровадження жорсткого карантину довелося зупинитися на цифровій версії – показати виставу онлайн. Побачити її можна буде вже в неділю о 19:00. Посилання на трансляцію можна буде знайти на сайті «Маріуполь – велика культурна столиця» та у соцмережах. Трансляція супроводжуватиметься титрами перекладу українською мовою.
За словами самої Джозі Дейл-Джонс, вона віддає перевагу технологіям «девайс-театру» та соціальним темам. Війна, втрати, гендерне насильство – такі непрості питання порушує перформанс «R u there? We r here.../Ви там? Ми тут...».
«Глядачі побачать і почують молоді обличчя та голоси, які висловлюють свої думки, бачення, емоції. Будуть дуже особисті історії, не завжди – справжні, але які могли відбуватися насправді. Це буде дуже людська вистава», - зазначила Джозі Дейл-Джонс.
Вона також додала, що сценарій створювався колективно всіма учасниками творчого процесу.
У тому, що більша частина репетицій відбувалася дистанційно, по відеозв'язку, були свої складнощі, зазначила режисер. Але коли вона вперше опинилася в центрі сучасного мистецтва «Готель "Континенталь"» і вперше зустрілася віч-на-віч з акторами, виникло відчуття, що ці приміщення та люди їй вже давно знайомі, розповіла режисер. На репетиціях у центрі наживо робота над перформансом продовжилася.
У рамках марафону театральних резиденцій до Маріуполя приїжджали та працювали режисери з різних країн. Це режисер, актриса та педагог Мадлен Бонгард зі Швейцарії, режисер Евангелос Космідіс із Греції та режисер Крістін Дісманн з Німеччини. У всіх випадках іноземні театральні діячі працювали з маріупольськими акторами – молоддю та дітьми.
«Чотири різні режисери з абсолютно різними формами та темами приїхали, щоб показати, яким багатогранним може бути театр, – зазначив керівник театру «Театроманія» Антон Тельбізов. – Це і класичний театр, і «театр тіла», і перформанс, і диджитал-вистава. Діти, молодь Маріуполя, отримали можливість стати частиною цих проєктів, відчути, що таке «бути на хвилі», як розвиватися. Такі експерименти дозволяють робити нові відкриття».
Світлини Аліни Комарової.
Також pr.ua повідомляв, що у Маріуполі відбулася перша вистава тільки для COVID-вакцинованих.