Маріупольці розгадали таємницю пам'ятника в Старому міському цвинтарі, на якому була незвичайна епітафія: "Чесному трудівнику від Маріупольської міської думи".
Відповідь шукали цілий рік, повідомляє pr.ua.
Розгадкою займалися маріупольські краєзнавці та історики. Про це повідомив директор ГО "Архі-Місто" Андрій Марусов.
За його словами, цей старовинний пам'ятник зберігся в Некрополі дивом, він же встановлений на могилі Парфенія Малишкіна, який прожив 62 роки і помер 19 квітня 1906 року.
"Незвичайним надгробок робить епітафія: "Чесному трудівнику від Маріупольської міської думи". Ким був Парфеній Малишкін? За які заслуги дума поставила йому пам'ятник?", — запитали при виявленні пам'ятника маріупольські дослідники Некрополя.
Так, протягом року краєзнавцю Сергію Катричу та Helga Buzlami вдалося з'ясувати, що Парфеній Малишкін народився у селі Троїцькому Павлоградського повіту у родині державних селян. У Маріуполі ж він опинився у пошуках кращого життя, тут же народилися дочки. Крім того, що дружина Ганна Макарівна згодом захворіла на психічну хворобу і через бідність Парфеній так і не зміг сплатити 7 р. 50 на її лікування в Катеринославській губернській земській лікарні, інших даних з'ясувати не вдалося.
Таємницю епітафії ж розгадали доценти кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Юлія та Вадим Коробка.
"У "Звіті Маріупольської міської управи про прихід і витрату міських сум" за 1906 рік вказується, що Парфеній Малишкін був службовцем канцелярії управи. На його похорон з міської скарбниці було витрачено 47 рублів і 23 копійки. У посмертній службовій характеристиці Парфенія Яковича йдеться, що він прослужив у канцелярії управи близько 35 років, був одним із найсумлінніших, акуратних і працьовитих службовців, виконував свої обов'язки найбездоганнішим чином, приходив до канцелярії завжди першим і йшов останнім…", — повідомляється у статті істориків "Таємницю епітафії розкрито".
Сам пам'ятник Парфенію Малишкіну встановили після того, як у 1906 році міська дума виділила на це 100 рублів. Крім того, щорічно 300 рублів було вирішено виділяти дочкам заслуженого працівника на утримання матері.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)