У Маріуполі зареєстровано понад 90 тис. переселенців. З них близько 900 стоять у черзі на отримання житла. Скільки тимчасових переселенців у місті отримали житло минулого року та як придбати власні квадратні метри на підконтрольній території України — у тексті журналіста PR.UA.
Маріуполь — лідер в Україні з отримання субвенції на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб. Це стосується і молоді, переселенців, ветеранів АТО та ООС. Правда, далеко не всі ці проєкти фінансуються.
«Єдина програма, яка працює в Україні та Донецькій області - кредит за рахунок коштів статутного капіталу Держмолодьжитла. У 2020 році було видано близько шести кредитів. Чим більше людей зареєстровані у нас в нашому списку - більше на Донецьку область надається коштів на видачу таких кредитів», - розповідає директор Донецького регіонального управління Держмолодьжитла Микола Заєць.
За його словами, у 2020 році в Маріуполі за державними програмами житло отримали 7 переселенців.
«Так вийшло, що тільки в цьому місті з усієї Донецької області ВПО змогли отримати квадратні метри минулого року», - додає Микола Заєць.
Він додав, що 2021 рік — час нових можливостей для переселенців, щоб отримати бажане житло. Так, Україна незабаром отримає від Німеччини 36,55 млн євро на розвиток соціальної інфраструктури в регіонах, найбільш постраждалих в результаті збройної агресії РФ. З них, 9 млн грн - спрямовані на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб.
Крім цього, в Маріуполі реконструюють два приміщення для переселенців під житло. На це міська рада спільно з міжнародними партнерами виділила 11 мільйон гривень.
«Всього для переселенців буде обладнано 11 квартир – сім у будинку на Нікопольському проспекті та чотири – по Ризькій вулиці, - розповідає начальник КП «Маріупольське міське бюро технічної інвентаризації» Надія Астаніна. - У будинках проведуть реставраційні роботи, які включають утеплення даху та фасаду та заміну системи комунікацій та опалення. У такому житлі можна прожити рік, але при необхідності оренда продовжується».
Після проведення реконструкції переселенці зможуть жити в квартирах з сучасним ремонтом абсолютно безкоштовно. Оплачувати потрібно буде тільки комунальні послуги.
За словами директора Маріупольського міського бюро технічної інвентаризації, даний проєкт завершать в 2021 році. Точна дата завершення всіх робіт поки невідома.
Чотири роки тому, в Маріуполі міська рада відкрила перший в Україні гуртожиток для переселенців на вул. Гугеля. У гуртожитку може проживати одночасно 75 осіб. Люди живуть в ньому безкоштовно, за договором соціального найму, який передбачає оплату тільки комунальних послуг.
На вулицях Менделєєва і Червономаяцькій також розташовані два будинки для переселенців, які були реконструйовані і обладнані новими меблями, – вони відкрилися в 2018 році. У цих двох будинках 39 соціальних квартир. Чотири з них обладнані під потреби людей з інвалідністю. Всього ж для вимушених переселенців у Маріуполі куплено 183 квартири. Житло отримали 222 сім'ї.
Крім цього, квартири для переселенців купують і на вторинному ринку. Програма забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб за рахунок вторинного ринку розпочалася у 2017 році. Вона передбачає спільне фінансування міста та області. Раніше кошти держсубвенції та місцевого бюджету розподіляли навпіл. Зараз місто виділяє 30%.
Нагадаємо, на початку 2021 року в Україні налічується 1 млн 459 170 переселенців. Це на 25 тисяч 716 людей більше, ніж у січні 2020 року.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден