На фестивалі MRPL City Festival особлива увага приділяється безпеці людей, адже тут очікують понад 10 тисяч гостей з Маріуполя і регіонів України.
Сьогодні водолази рятувальної аварійно-водолазної служби Маріупольської міськради почали додаткову перевірку та чищення дна на пляжі селища Піщане, а також встановлювали величезні півтораметрові кольорові кулі в воді, прикрашаючи фестивальну морську зону.
Так що берегову зону фестивалю було добре видно як з берега, так і з моря.
«Посилену підготовку пляжу ми почали ще в понеділок, - розповів PR.UA начальник рятувальної служби Олександр Татай. - Наше завдання зараз встановити додатково 15 обмежувальних буїв в морі на відстані 50 метрів від берега, також укласти в морі спеціальні сигнальні доріжки уздовж 350-метрової фестивальної пляжної зони, як це робиться на березі, де купаються діти».
Необхідність в таких доріжках виникає через те, що тут очікується колосальне скупчення людей - в основному молоді, половина з якої навряд чи вміє плавати. Рятувальники будуть повертати на берег тих, хто буде намагатися запливати за буйки як днем, так і в нічний час. Організаторами та правилами купання в нічний час заборонено, проте охочих порушити заборони, швидше за все, буде чимало.
У зоні купання водолази - дві групи по чотири людини – перевірятимуть і очищатимуть дно не тільки сьогодні, а щодня по два рази - вдень і вночі.
Також рятувальники в дні фестивалю будуть працювати на пляжі та в морі в цілодобовому режимі. Для цього на березі встановлюється намет, а для підходу катера посиленого мореплавства до берега розмічається фарватер.
Пост рятувальників обладнується в самому багатолюдному місці - у наметового містечка.
За словами Олександра Татая, судячи з досвіду минулих фестивалів саме в районі наметів найбільш напружене для роботи рятувальників місце. Молодь тут, інший раз добре розігрівшись слабоалкогольними напоями, та ще й під впливом адреналіну, що «закип'ятив» кров під час виступів зірок естради, розважається до самого ранку.
Найбільш напружений час для служби - з 23-ї години до першої години ночі, коли молодь гуляє на березі й охолоджується в морі, а також вранці з 10 години до полудня - в цей час багато хто прокидається і йде освіжатися в воду. А, враховуючи спеку і втому від веселощів напередодні, то сил поплавати залишається замало, що може призвести до нещасного випадку.
Під час фестивалю рятувальники працюватимуть спільно з волонтерами Червоного Хреста і водною поліцією, катер якої також буде підходити до берега по позначеному фарватеру.
До сказаного треба додати, що співробітники аварійно-водолазної служби паралельно будуть забезпечувати безпеку учасників фестивалю серфінгістів, який відбудеться на центральному пляжі, а також безпеку відпочивальників на морі вздовж усього узбережжя Маріуполя.
Раніше PR.UA розповідав про те, як саме працюватиме громадський транспорт, щоб у будь-який час доби можна було дістатися в зону фестивалю або виїхати з Піщанки додому.
Нагадаємо, що інвестиції Групи Метінвест в організацію і підготовку фестивалю в 2021 році склали три мільйони гривень. А раніше PR.UA повідомляв про те, що Група Метінвест профінансувала проведення фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest на 500 000 грн.