Злива, що обрушилася на Маріуполь, в буквальному сенсі слова топила місто. Зливова каналізація не справлялася з потоками води, що затопили площі Кірова, Луніна, будинки в селищах Гавань і Слобідка.
У цій ситуації вкрай важливо було прочищати стоки в море, щоб опади якомога швидше проходили.
Як розповів на засіданні спецкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Маріуполі начальник рятувальної аварійно-водолазної служби міськради Олександр Татай, мобільні бригади боролися з наслідками стихії в різних точках міста.
Так, вони забезпечували безперешкодний сток води з усього міста на тюбінгах в районі площі Луніна, Малої Фонтанної, під залізницею на випуску в Гавані Шмідта, а також на тюбінгу в районі Нижніх Аджахів.
«Ці виходи в море під час безперервного дощу замулювалися глиною, гілками дерев і побутовим сміттям. Все це несло стічними водами з усього міста», - пояснив Олександр Татай.
Паралельно рятувальники ліквідовували наслідки затоплення подвір'їв і будинків. У Приморському районі, за його словами, надійшло 11 заявок на відкачування води від жителів селищ Гавань і Слобідка.
У Центральному районі вперше в історії Маріуполя затопило підземний перехід і звідти довелося відкачувати воду. Також в цьому районі відкачували воду з житлового сектора по вулиці Карасівська і в Мар'їнській балці, де евакуювали трьох маріупольців.
На тюбінгу в районі площі Луніна на перехресті вулиць Львівська та Красномаякська воду відкачували 14 годин і закінчили роботу тільки сьогодні. Проблема полягала в тому, що тут одночасно піднявся рівень ґрунтових вод і йшли потоки води з проспекту Нахімова, вулиць Гагаріна, Красномаякська і з Зінцевої балки. В результаті кілька будинків практично опинилися під водою.
Сьогодні о 6 годині ранку рятувальники прийняли 7 заявок на відкачування води у дворах селищ Гавань і Слобідка. Роботи планується завершити до 19 годин