З 31 березня припиняють повноваження Бердянська, Покровська, Виноградненська сільські та Старо-Кримська селищна ради, оскільки всі ці громади увійшли до складу Маріупольської міської територіальної громади.
Обслуговуванням сільських жителів займуться районні адміністрації Маріупольської міської ради, в структурі яких створюються нові відділи, передає PR.UA.
Як розповіла директор департаменту по роботі з персоналом та зверненнями громадян міської ради Вікторія Захарченко, взаємодіяти з чотирма територіальними громадами, що приєдналися до Маріуполя, будуть районні адміністрації міської ради - Кальміуська, Лівобережна, Приморська і Центральна РАД.
У кожній з них створюється відділ по роботі з територіальними громадами. Основні функції нових відділів: робота зі зверненнями громадян, надання деяких видів довідок - наприклад, про склад сім'ї, проведення консультацій із земельних питань - щоб люди не їздили в центр за отриманням таких консультацій, на місці повинен знаходитися співробітник. Крім цього, новостворювані відділи здійснюватимуть контроль за станом житлово-комунального господарства і будуть взаємодіяти з комунальними підприємствами для забезпечення життєдіяльності сільських територій.
У штатному розкладі відділу передбачається три співробітника: начальник та два головні спеціалісти.
«На посади запрошуються в першу чергу ті люди, які раніше працювали в виконкомах сільських рад. Логіка в тому, що саме ці фахівці добре знайомі з місцевою проблематикою», - розповіла Вікторія Захарченко.
Як приклад: села колишньої Виноградненської сільради тепер буде обслуговувати відділ по роботі з територіальними громадами Лівобережної районної адміністрації.
Голова Лівобережної РАД Віктор Очеретін акцентував: «Необхідно всім чітко розуміти - Маріупольська міська рада територіальної громади діє в суворій відповідності до законодавства України. На перехідному етапі приєднання сіл треба створити зручний в першу чергу для самих сільських жителів підрозділ в кожній районній адміністрації, який буде займатися виключно їх обслуговуванням».
За словами голови РАД, зараз виконується інвентаризація сіл і складається перелік побажань жителів, які проблеми вони б хотіли вирішити в першу чергу.
«Зараз головне, щоб момент переходу не був важкий для жителів, а з часом - щоб вони відчули на практиці переваги входження до Маріупольської об'єднаної територіальної громади», - зазначив Віктор Очеретін.
Рішення має бути затверджене на сесії міської ради 31 березня.