Ситуація тривожна і в Маріуполі: кількість хворих, в тому числі і в стаціонарах, зростає, передає PR.UA.
Як повідомив на брифінгу директор міськлікарні № 9 Олександр Железняк, станом на 31 березня на лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 в Маріуполі перебували 2 177 хворих, з них 262 - в стаціонарах, 19 пацієнтів - у важкому стані.
Для порівняння: в перших числах березня кількість пацієнтів, які перебували на лікуванні, становило близько 600 осіб, в середині - вже 1200, а накінці місяця - вже більше двох тисяч. Таку ситуацію прогнозували ще взимку на тлі помітного спаду захворюваності, і місто інтенсивно готувалося до розгортання додаткових ліжок. Маріупольські госпітальні бази готові прийняти в стаціонарах і повністю забезпечити киснем тисячу пацієнтів. Зараз, нагадаємо, зайняті 262 ліжка.
Під час другої хвилі, пізньої осені, в Маріуполі ситуація виглядала ще гірше: наприклад, 16 листопада минулого року на лікуванні було 2662 пацієнти, що майже на 500 більше, ніж зараз.
Маріуполь, як найбільше місто регіону, лідирує за кількістю випадків серед інших менш населених міст. Всього за весь період пандемії в Донецькій області коронавірусна хвороба забрала життя 1268 осіб. Серед померлих переважають ті, кому було від 60 до 80 років. Але є смертельні випадки і серед молодих - 30 осіб віком до 40 років, троє - від 18 до 29 років. А минулого тижня вперше померла двомісячна дитина. За попередньою інформацією, малюк мав супутні вроджені патології, які, ймовірно, і обтяжили перебіг хвороби.
Кількість летальних випадків на добу по Україні знову побило антирекорд - за 31 березня зареєстрована 421 смерть від COVID-19. А число нових випадків хвороби склало 17 569.
Найбільше нових випадків в Києві, Одеській, Хмельницькій, Львівській областях. У столиці з понеділка закриваються школи та дитячі садки, а громадський транспорт, включаючи метрополітен, буде возити пасажирів за спецперепустками, перевозячи тільки співробітників критичної інфраструктури.
У 10 областях «червоної» зони заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, установам освіти (крім дитячих садків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Працюють тільки банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, все продовольчі магазини.
Тепер, за рішенням уряду, міста та райони можуть на свій розсуд посилювати карантин, не чекаючи вказівок зверху. Серед великих населених пунктів, які скористалися цими повноваженнями - Тернопіль і Хмельницький, де ситуація із захворюваністю погіршувалася занадто динамічно.
У найближчі один-два тижні в Україні ситуація ще більше погіршиться, заявив на засіданні Кабінету Міністрів міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Раніше він говорив, що загальнонаціональний локдаун буде необхідний, якщо більше половини регіонів (тобто 13 або більше з 25) виявляться в «червоній» зоні. Тобто, якщо ще три області переступлять червону риску - можливе повернення жорсткого карантину. Втім, деякі експерти говорять про необхідність введення локдауна вже зараз, щоб не виявилося пізно. Нинішню хвилю епідемії, вважають вчені, викликав штам «британського» коронавірусу, більш заразний і небезпечний, тому не можна втрачати пильності.
У той же час вчені Національної Академії наук України вважають, що загальна епідемічна динаміка розвивається зараз по більш оптимістичному сценарію, ніж очікувалося. На їхню думку, можливий навіть певний спад захворюваності, бо показник позитивних тестів від загального числа проведених досліджень зменшився в порівнянні з попереднім періодом.
Пандемія ще далека від завершення. І, крім вакцинації, єдиним способом її стримування є дотримання протиепідемічних заходів. Лікарі і представники влади закликають жителів уникати місць масового скупчення, особливо - в закритих приміщеннях, дотримуватися маскового режиму в таких місцях, а також дотримуватися соціальної дистанції, обробляти руки, і бути уважними до свого здоров'я. У разі нездужання - залишатися вдома і не наражати на небезпеку оточуючих, не займатися самолікуванням, а звертатися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)