У Маріуполі тариф на теплоенергію підвищать. Однак для городян він буде пільговим.
Як зазначив на громадських слуханнях директор департаменту з управління енергетичними підприємствами Костянтин Пісмарьов, вартість опалення для маріупольців залишалася незмінною протягом двох років.
Тариф стримувався державою та містом. Однак відбулося багато суттєвих змін, що вплинули на складові тарифів.
«Зросла ціна природного газу майже втричі й зараз на ринку вона становить близько 20 тис. грн за 1000 м3, при цьому продовжує зростати. Підвищилася ціна і на електроенергію на 73%. Зросла мінімальна заробітна плата на 56%. У зв'язку з цим виникла різниця в тарифах - близько 960 млн гривень», - зазначив він.
Так, економічно обґрунтований тариф для населення повинен становити 3034 гривень/Гкал.
«Але в Маріуполі планують встановити пільговий середньозважений тариф - 2133 гривень/Гкал. Все це завдяки розробці інвестиційної програми підприємством «Маріупольтепломережа» і переговорам мера Вадима Бойченка на центральному рівні», - говорить Костянтин Пісмарьов.
Він додав: «Міський голова розумів, що тариф для маріупольців може збільшитися на 70%, а це непіднімні суми для городян. Тому почав прямі переговори з НАК «Нафтогаз» і Кабміном. Був підписаний Меморандум, а також вдалося завершити поточний опалювальний сезон без зростання тарифів».
Уряд розробив і прийняв законопроєкт №3508, що передбачає повернення різниці в тарифах і реструктуризацію заборгованості перед НАК «Нафтогаз» на сім років.
Пропонується довгостроковий контракт на постачання газу для населення. Документом зафіксована найнижча на сьогодні ціна - 7400 грн за 1000 м3 для підприємств теплопостачання.
«Але ця ціна можлива за умови 100% оплати вперед і 100% платоспроможності населення. Поки ці положення контракту знаходяться в стадії обговорення», - акцентував директор департаменту з управління енергетичними підприємствами.
Раніше PR.UA повідомляв про те, що українські газопостачальні компанії оприлюднили ціни на «блакитне паливо» для населення на серпень 2021 року.
Світлина з відкритих джерел