Один, два або три заводи з виробництва питної води будуть побудовані в Маріуполі - відповідь на це питання має дати техніко-економічне обґрунтування, яке розробляється спільно з французькими фахівцями компанії Beten Ingnierie.
У коментарі для PR.UA заступник міського голови Маріуполя Сергій Орлов розповів, що ТЕО буде розроблено в кінці жовтня цього року.
«В даний час опрацьовуються три концепції на основі однієї, двох і трьох локацій з потенційними джерелами води за рахунок використання інфраструктури компанії «Вода Донбасу» - Південнодонбаського водоводу і Старокримського водосховища; річки Кальчик і Старокримського водосховища, а також річки Кальміус. Ми розраховуємо за допомогою французьких інженерів отримати ТЕО, яке визначить, в якій комбінації, скільки заводів і якої потужності будувати. З листопада почнеться проектування заводів, на яке відводиться один рік з тим, щоб восени 2022 року розпочати їх будівництво», - розповів Сергій Орлов.
Нагадаємо, що водопостачання Маріуполя - це найбільший інвестиційний проект на суму 96 млн євро, з яких найбільш значна частина, 64 млн євро, забезпечується Міністерством фінансів Франції.
З будівництвом заводів в околицях Маріуполя з виробництва питної води пов'язаний ще один інвестиційний проект. На цей раз мова йде про кредитні та грантові кошти Європейського інвестиційного банку на 27 мільйонів євро для оновлення інфраструктури водовідведення та водоочищення.
«30 липня ми отримали погодження Міністерства фінансів України щодо надання муніципальних гарантій. Фактично це старт реалізації інвестиційного проекту: ми підписуємо угоду з ЄІБ і починаємо тендерні процедури», - розповів Сергій Орлов.
Заступник мера також додав: «Проект передбачає модернізацію станції біологічної очистки стоків, що давно назріло в нашому місті. Він включає в себе модернізацію трьох найбільших каналізаційних насосних станцій - №5, 5-А, 9 - і великих колекторів протяжністю в 3,5 кілометра».
Обидва інвестиційні проекти націлені на комплексне вирішення проблеми водопостачання та водовідведення в найбільшому місті на підконтрольній території Донбасу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що представники бізнесу обговорили інвестиційну привабливість Маріуполя.