Будівництво унікального 8-поверхового двохпід'їздного на 120 квартир сталевого будинку в Маріуполі триває згідно з графіком.
Міський голова Вадим Бойченко і генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі подивилися під час об'їзду на хід робіт.
Зараз ведеться монтаж конструкцій першого поверху, для якого меткомбінат «Азовсталь» Групи Метінвест в травні виділив майже 90 тонн гарячекатаних листів металу. Ще 250 тонн металурги поставлять до кінця липня.
«На території України житлові сталеві будинки ще не будувалися, - розповів засновник генеральної підрядної організації «Азов Бізнес Консалтинг» Максим Мальцев. - Метал надала Група Метінвест. Наприклад, колони будинку зібрані з листового металу».
Як він зауважив, подібні конструктивні особливості дозволяють робити вільне планування, тобто опорні - це колони, а інший простір можна заповнювати довільно.
«Зараз ці колони встановлені на висоту двох з половиною поверхів, - зазначив Максим Мальцев. - Будинок - енергоефективний, відповідає найсучаснішим європейським нормам за всіма параметрами - гігієні, просторовим рішенням, енергоспоживанню. Наприклад, встановлені плити - десятого класу міцності, виготовлені на гранітному відсіві. І в них опорна складова - просторова рама - не з арматури, а зі сталевих канатів. Виходить легка, але жорстка конструкція».
Міський голова Вадим Бойченко наголосив на тому, що ця багатоповерхівка унікальна за кількома критеріями.
«Перше - це те, що перший будинок зі сталі в Україні з'являється в Маріуполі, - розповів мер. - Друге - він будується з унікальних композитних матеріалів, які надають йому надміцність. Будинок буде максимально стійкий до землетрусів і зсувів. Третє - він енергоефективний з мінімальними в майбутньому витратами на комунальні послуги».
Також створюється потужна шумоізоляція. І збирається восьмиповерхівка швидко. Як зазначив міський голова, такі будинки активно будують Англія, США на особливих ґрунтах, де можлива сейсмічна активність. І вони зводяться на будь-якому рельєфі - в тому числі на схилах.
«Для нас це важливо у зв'язку з тим, що в Приморському районі багато зсувних зон, - продовжив Вадим Бойченко. - Знаючи, наскільки амбітна компанія Група Метінвест, що переходить сьогодні з чорної на білу металургію, розуміємо, що цей проєкт буде успішно реалізований. Знаю, що вже є прийнято рішення про те, що таке будівництво буде розвиватися на території нашого міста».
За словами міського голови, стоїть завдання - в першій половині наступного року ввести цей будинок в експлуатацію. Житло буде службовим. Ті, хто отримав в цьому будинку квартири та відпрацював не менше десяти років або на виробництві, або в установах Маріуполя зможуть його приватизувати.
Генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі розповів: «Сім років тому вперше створили план розвитку Маріуполя. Тоді ми вирішували інші нагальні проблеми. Це стосувалося доріг, транспорту, проблем комунальних служб. На сьогодні ми оновили 25% доріг, практично повністю міський транспорт. І час нам диктує інші умови. У нас виникли складнощі - в місті не вистачає житла. На вторинний ринок йти складно. Тому вирішили будувати житло».
Генеральний директор підкреслив, що забезпечення житлом дозволить залучити до Маріуполя фахівців, які сьогодні необхідні і місту, і металургійним підприємствам.
Як уже розповідав PR.UA, Група Метінвест підписала меморандум на шість років про співпрацю з міською радою міста Маріуполя, в рамках якого буде реалізований комплекс міських програм, в тому числі «Більше ніж сталь» - програма будівництва чотирьох об'єктів зі сталевим каркасом.
Світлини Альбіни Баркової