У столиці розробили дизайн футболок зі старовинними дверима Маріуполя.
Кошти від реалізації направлять на реставрацію об'єктів історії міста, передає PR.UA. Про це повідомив автор проєкту DoorsLifeMatter Ярослав Федоровський.
«Почувши про нашу ініціативу, хлопці та дівчата з різних регіонів України попросили мене швидше вирішити питання з реквізитами, бо кожен місяць вони готові перераховувати невеликі суми грошей на реставрацію дверей в Маріуполі. Київський дизайнер Яна Білик на благодійних засадах створила крутий принт з рисами однієї з дверей для худі та футболок», — пише він в соцмережах.
За словами маріупольця, з унікальними рисами маріупольських дверей випускаються також сумки і шкарпетки. Різницю собівартості та роздрібної ціни направлять на реставрацію антикварних дверей міста.
Володаркою першої футболки стала ведуча каналу «Маріупольське телебачення» Алевтина Швецова.
«Гуляючи по старій частині Маріуполя, я намагаюся звертати увагу на історичні будівлі. Відчуваю естетичну насолоду. Але зовсім недавно стала розкладати загальне сприйняття на складові: цегла, кладка, маскарони, віконні рами, віконниці, козирки і, звичайно ж, двері. Можна помітити неозброєним поглядом, як будівля втрачає автентичність, якщо відбувається заміна «рідних» вікон і дверей. Але далі спостережень я не рухалася, а у Ярослава вийшло об'єднати однодумців, дізнатися про досвід збереження дверей в Івано-Франківську і навіть почати каталогізувати маріупольські старовинні двері. Чудово, що в цьому проєкті можуть взяти участь усі, хто бажають. Просто сфотографуйте двері і опублікуйте знімок у відповідній групі в Фейсбук з адресою. Вважаю наступним логічним кроком в проєкті — комунікація з власниками будівель, в яких встановлені двері. Якщо ми говоримо про збереження історії, то зацікавленість господарів понад усе.
До речі, мені пощастило стати першою володаркою мерчу проєкту. Худі з логотипом — це своєрідна реклама, щоб залучити якомога більшу кількість небайдужих маріупольців. Сподіваюся, що нам також вдасться зібратися на прогулянку і побачити експонати під час екскурсії. А ще маріупольські двері стали сімейною фототрадицією: з 2017 року я фотографую на їх фоні свого сина», — поділилася PR.UA Алевтина Швецова.
Вона каже, що процес споглядання і пошуку дверей перетворюється на своєрідний квест, тому що ніколи не знаєш, встигнеш побачити красу, поки не замінять на пластикову/демонтують/змалюють чи ні.
Фото Алевтіни Швецової
«Виходить, що двері — як люди. Одні — впевнено існують в сприятливих умовах, інші — безслідно зникають у вихорі історії», — додала вона.
Нагадаємо, що старовинні двері Маріуполя можуть отримати друге життя і стати новою родзинкою міста. Городяни мають намір на громадських засадах зайнятися реставрацією красивих об'єктів з минулого.
Побачити естетику старовинних дверей Маріуполя читач PR.UA може за посиланням.
Фото Ярослава Федоровського