Кошти від реалізації направлять на реставрацію об'єктів історії міста, передає PR.UA. Про це повідомив автор проєкту DoorsLifeMatter Ярослав Федоровський.
«Почувши про нашу ініціативу, хлопці та дівчата з різних регіонів України попросили мене швидше вирішити питання з реквізитами, бо кожен місяць вони готові перераховувати невеликі суми грошей на реставрацію дверей в Маріуполі. Київський дизайнер Яна Білик на благодійних засадах створила крутий принт з рисами однієї з дверей для худі та футболок», — пише він в соцмережах.
За словами маріупольця, з унікальними рисами маріупольських дверей випускаються також сумки і шкарпетки. Різницю собівартості та роздрібної ціни направлять на реставрацію антикварних дверей міста.
Володаркою першої футболки стала ведуча каналу «Маріупольське телебачення» Алевтина Швецова.
«Гуляючи по старій частині Маріуполя, я намагаюся звертати увагу на історичні будівлі. Відчуваю естетичну насолоду. Але зовсім недавно стала розкладати загальне сприйняття на складові: цегла, кладка, маскарони, віконні рами, віконниці, козирки і, звичайно ж, двері. Можна помітити неозброєним поглядом, як будівля втрачає автентичність, якщо відбувається заміна «рідних» вікон і дверей. Але далі спостережень я не рухалася, а у Ярослава вийшло об'єднати однодумців, дізнатися про досвід збереження дверей в Івано-Франківську і навіть почати каталогізувати маріупольські старовинні двері. Чудово, що в цьому проєкті можуть взяти участь усі, хто бажають. Просто сфотографуйте двері і опублікуйте знімок у відповідній групі в Фейсбук з адресою. Вважаю наступним логічним кроком в проєкті — комунікація з власниками будівель, в яких встановлені двері. Якщо ми говоримо про збереження історії, то зацікавленість господарів понад усе.
До речі, мені пощастило стати першою володаркою мерчу проєкту. Худі з логотипом — це своєрідна реклама, щоб залучити якомога більшу кількість небайдужих маріупольців. Сподіваюся, що нам також вдасться зібратися на прогулянку і побачити експонати під час екскурсії. А ще маріупольські двері стали сімейною фототрадицією: з 2017 року я фотографую на їх фоні свого сина», — поділилася PR.UA Алевтина Швецова.
Вона каже, що процес споглядання і пошуку дверей перетворюється на своєрідний квест, тому що ніколи не знаєш, встигнеш побачити красу, поки не замінять на пластикову/демонтують/змалюють чи ні.
Фото Алевтіни Швецової
«Виходить, що двері — як люди. Одні — впевнено існують в сприятливих умовах, інші — безслідно зникають у вихорі історії», — додала вона.
Нагадаємо, що старовинні двері Маріуполя можуть отримати друге життя і стати новою родзинкою міста. Городяни мають намір на громадських засадах зайнятися реставрацією красивих об'єктів з минулого.
Побачити естетику старовинних дверей Маріуполя читач PR.UA може за посиланням.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден