Відбувся фінал масштабного освітнього проєкту для педагогів математики, фізики, хімії та інформатики STEAM-CAMP.
За допомогою телемоста урочисті заходи провели одночасно в трьох містах-учасниках лідерської освітньої програми для вчителів – Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі. Всі учасники програми отримали дипломи про завершення проєкту та сертифікати підвищення кваліфікації. Авторам кращих інтегрованих уроків, розроблених у командах до фіналу програми, вручили цінні подарунки.
Проєкт «Лідерська освітня програма для вчителів STEAM-CAMP» реалізований громадськими організаціями «Фонд розвитку Маріуполя», «Запорізька платформа спільних дій», «Криворізький фонд майбутнього» за підтримки Групи Метінвест. Він дозволяє поліпшити якість викладання дисциплін в школах через сучасні підходи в навчанні. І як результат – збільшити кількість студентів технічного напрямку в середніх спеціальних навчальних закладах і вишах, а також підвищити середній бал ЗНО з математики, фізики, хімії на 30% щодо попереднього року.
В рамках освітньої програми 500 педагогів – математики, фізики, хімії та інформатики з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу пройшли курс навчання, який перезапустив погляд на систему освіти за новим вектором.
«STEAM-CAMP підійшов до завершення. П'ять місяців інтенсиву для вчителів точних наук пролетіли на одному диханні. Педагоги вчилися новому, долали себе і розкривалися, щоб використовуючи сучасні практики, показувати молодому поколінню захватний і цікавий світ техніки та науки, розкривати потенціал школярів і підвищувати рівень їх знань в галузі хімії, фізики, математики та інформатики», - зазначила генеральний директор громадської організації «Фонд розвитку Маріуполя» Лілія Малицька.
На етапах програми STEAM CAMP педагоги знайомилися з сучасними методологіями в навчанні, теоріями критичного мислення, вчилися новим формам роботи з інформацією та ефективним алгоритмам комунікацій з учнями. До фіналу STEAM-CAMP вчителі розробили понад 400 інтегрованих уроків, в яких використовували отримані під час навчання знання. Всі створені педагогами уроки розміщені на спеціальній інтернет-платформі, де вони можуть обмінюватися своїми напрацюваннями та застосовувати їх на практиці.
«Основний етап Steam-CAMP завершено. Ви створили потужний кластер педагогів-інноваторів, які готові змінювати систему освіти й погляди школярів на точні науки, навчилися доповнювати заняття інтерактивними іграми та опитуваннями, а складні теми доносити простою і доступною для дітей мовою. Завдяки вашим зусиллям школярі почнуть вибирати ті професії, які зараз потрібні на ринку праці. Ми ж своєю чергою готові підтримати талановиту молодь. На активах групи Метінвест студенти технічних спеціальностей проходять практику і дуальне навчання, кращі з них можуть претендувати на додаткову стипендію від компанії та перше місце роботи», - зазначив директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко.
Крім того, на остаточному етапі освітньої програми команди педагогів з трьох міст представили на суд журі 22 інтегрованих уроки з різних напрямків. У тому числі вісім маріупольських команд, що складаються зі 150 вчителів, захистили свої роботи за темами «STEM в туризмі нашого міста», «STEM подорожі», «STEM їжа», «STEM космос», «STEM навколо мене», «STEM в інфраструктурі міста» і «STEM наука».
Авторів кращих робіт оголосили під час телемосту з містами. Серед маріупольських учасників, на думку компетентного журі, кращою визнана команда Спалах-2, яка створила інтегрований урок на тему «STEM навколо мене». Педагоги зазначають, що завдяки участі у програмі отримали цінну інформацію та вже почали застосовувати на практиці, створюючи інноваційний навчальний контент.
«Висловлюю слова подяки всім ініціаторам та організаторам такої великої програми. Це унікальна можливість для педагогів – отримати нові знання, познайомиться з новими методиками та технологіями у сфері освіти. Ця програма не тільки підвищує кваліфікацію наших вчителів, а й підвищує зацікавленість дітей до технічних предметів», - сказала директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Тетяна Братчикова.
Всі учасники «Лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMP» отримали дипломи про завершення проєкту, сертифікати підвищення кваліфікації та подарунки.
Крім того, в рамках фіналу STEAM CAMP пройшла регіональна виставка портретів і есе «Наука – це вона», мета якої – звернути увагу громадськості на науку «з жіночим обличчям», розвіяти стереотипи про те, що STEM is FEM – це «чоловіча справа».