Програма реорганізації комунальних стоматологічних поліклінік передбачає роботу двох великих центрів – для дорослих і дітей, що мають свої філії в кожному районі міста і відкривають стоматологічні кабінети в кожному закладі первинної медичної допомоги, передає PR.UA.
Програма вже розроблена і, як розповів директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрій Ремпель, буде представлена на розгляд депутатському корпусу незабаром. А поки сесії міськради 28 квітня належить затвердити проєкт рішення про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Стоматологічна поліклініка №5» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Міський стоматологічний центр».
«У поліклініці №5 склалася критична ситуація – з 2018 року там відсутній керівник. Кілька разів ми проводили конкурс, але гідного кандидата так і не знайшлося. У підприємства існує заборгованість у 200 тисяч гривень за комунальні послуги. На площі в 700 квадратних метрів працює 7 лікарів, обладнання не оновлюється. Пропонується приєднати поліклініку до найбільшого в Маріуполі КНП «Міський стоматологічний центр». Скорочення персоналу не буде», – розповів Андрій Ремпель.
Після приєднання в Маріуполі залишаться два комунальні підприємства, велике і мале. Перше: КНП «Міський стоматологічний центр» (навпроти Театрального скверу) з філіями в Центральному районі по проспекту Миру (біля магазину «1000 дрібниць»), в Приморському районі по вулиці Новоросійській, філія приєднаної колишньої поліклініки №5 в Кальміуському районі по проспекту Металургів (напроти «Українського дому»); в процесі відкриття філія по проспекту Миру, 80. Друге: комунальне некомерційне підприємство «Стоматологічна поліклініка №6», розташована в Приморському районі по проспекту Нахімова, 35, на четвертому поверсі ЦПМСД №4.
За словами Андрія Ремпеля, для поліклініки №6 є два варіанти розвитку подій: або вона починає працювати так, як належить, і укладає всі необхідні договори, або її також чекає реорганізація.
«На сьогодні поліклініка №6 не має договору, а значить, і фінансування від Національної служби здоров'я України. Більш того, підприємство не має договору з департаментом соцзахисту населення міської ради, а значить, і фінансування за міською цільовою програмою стоматологічної допомоги пільговим категоріям населення Маріуполя. Тобто поліклініка фінансується виключно за рахунок грошей своїх пацієнтів.
Тому перший шлях - поліклініка укладає необхідні договори та надає свою програму розвитку, в тому числі, де вони мають намір відкрити стоматологічні кабінети, як їх обладнати і так далі.
Якщо це протягом року не буде зроблено, то у 2022 році поліклініка №6 також буде приєднана до КНП «Міський стоматологічний центр». Сьогодні ми даємо поліклініці шанс», – зазначив директор департаменту охорони здоров'я.
Андрій Ремпель також додав, що на сьогодні розроблена програма, яка незабаром буде представлена на розгляд міській раді: «Суть програми – в Маріуполі залишаються дві великі стоматологічні клініки – доросла і дитяча – і вони відкривають кабінети в амбулаторіях. Ми вже почали рухатися в цьому напрямку. У відкритій нещодавно амбулаторії по вулиці Новоросійській вже є сучасний стоматологічний кабінет. Ми відремонтували приміщення, а КНП «Міський стоматологічний центр» за власні гроші купує сучасне обладнання і направляє туди лікаря для обслуговування населення. У МТМО по проспекту Миру, 80 ми відремонтували дитячу амбулаторію і на першому поверсі сьогодні встановлюються п'ять стоматологічних крісел. Все це сприяє наближенню стоматологічних послуг до населення міста».
Світлина з відкритих джерел