У Маріуполі питання продажу квітів під час Дня святого Валентина і 8 березня залишається для деяких місцевих жителів наболілим. В цьому році в міській раді прийняли рішення про те, що займатися продажем квітів в місцях, відведених під ярмаркову торгівлю, зможуть тільки юридичні особи і підприємці. Дрібні торговці відчули себе обділеними.
Чому було прийнято таке рішення журналісту PR.UA пояснив Директор департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Євген Бодягін.
«Практика минулих років показала - підприємці користувалися тим, що заяви в ЦНАП подавали пенсіонери, а фактично здійснювали торгівлю підприємці».
Дрібні торговці, які займаються продажем квітів тільки до свят, не хочуть оформляти ФОПи, тому вони звернулися за допомогою до міськради.
За словами Євгена Бодягіна, всього таких місцевих виробників квіткової продукції виявилося 47 осіб. З ними була проведена зустріч та досягнута домовленість про виділення їм додаткових торгових місць на святкових ярмарках.
«Наступного тижня комісія з благоустрою розгляне пропозицію про виділення додаткових місць для проведення торгівлі квітами», - додав він.
Нагадаємо, на сайті Маріупольської міської ради був опублікований документ, де було вказано, що подати заявки на здійснення дрібнороздрібної торгівлі живими квітами на 14 лютого і 8 березня можна було до 30 січня.
Торгувати дозволено з 12 по 14 лютого і з 5 по 9 березня. Прийом заяв здійснювався відповідно до Положення «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».
Питання підтримки дрібних підприємців гостро стояло як в період локдауна так і зараз, коли продовжують діяти карантинні обмеження в Маріуполі і Україні. Торговці, які самі вирощують на ділянках квіти, не можуть конкурувати з великими підприємцями, у яких закупівлі здійснюються за кордоном і великими партіями. Тому, для звичайних маріупольців продаж квітів в спеціально відведених для цього місцях - нехай невеликий, але все ж шанс заробити грошей в цей непростий час.
Тим більше, що за законодавством, будь-яка людина, що самостійно виростила на присадибній ділянці що-небудь, має право в певних обсягах продати свою продукцію, при цьому не реєструвати ФОП і не платити податки. Але це повинно проводитися на офіційних місцях.
«Ярмаркова торгівля передбачена для наближення виробників до покупців. До того ж, ярмарки дуже затребувані людьми похилого віку, які вирощують на своїх присадибних ділянках різноманітну продукцію. Ці люди зможуть безкоштовно подати заяву через ЦНАП і здійснювати торгівлю з 1 квітня», - додав директор департаменту з питань економіки маріупольської міськради.
До слова, на сайтах безкоштовних оголошень вже приймаються замовлення на тюльпани до 14 лютого і 8 березня. Так, за голландські сорти просять від 22 гривень за штуку. Мінімальне замовлення - від 50 квітів. Доставку обіцяють зробити безкоштовною.